Na Slovensko prichádzajú hviezdy svetového formátu. Netflix začína nakrúcanie

  • Slovensko po dlhom čase pritiahne svetových filmárov.
  • Tí tu budú totiž natáčať seriál Zaklínač pre spoločnosť Netflix
  • Hlavnú úlohu si strihne filmový Superman Henry Cavill.
  • Seriál sa začne nakrúcať začiatkom budúceho roka
zaklínač
witcher
  • Slovensko po dlhom čase pritiahne svetových filmárov.
  • Tí tu budú totiž natáčať seriál Zaklínač pre spoločnosť Netflix
  • Hlavnú úlohu si strihne filmový Superman Henry Cavill.
  • Seriál sa začne nakrúcať začiatkom budúceho roka

Spoločnosť Netflix, ktorá v súčasnosti kraľuje na poli streamovania videa presunie už čoskoro svoje filmové štáby aj na Slovensko. Je všeobecne známe, že Netflix prináša okrem prebraných diel aj seriály z vlastnej tvorby. V súčasnosti pripravuje seriál, ktorý je založený na knihách od známeho poľského spisovateľa Andrzeja Sapkowskiho. Ten sa preslávil hlavne fantastickými dielami o tajomnom Zaklínačovi.


Zaklínač sa stal takým populárnym, že sa dostal aj do známej série počítačových hier a vystrelil jej tvorcov medzi vývojársku elitu. Tento úspech si všimli aj filmové spoločnosti. Po tom, čo spoločnosť videla úspech kníh o Zaklínačovi  a nadväzujúci úspech počítačových hier, rozhodla sa vytvoriť seriál zo sveta neporaziteľného Geralda.

Slovenské hory a príroda dodajú novému seriálu tu pravú atmosféru

V príprave je tak seriál Zaklínač. Hlavnú úlohu by mal stvárniť dnes už známy herec Henry Cavill, ktorý si najnovšie strihol zápornú postavu v hitovke Mission: Impossible Fallout, kde zahviezdil Tom Cruise. Okrem toho si ho mohol vidieť vo filme Batman vs. Superman: Úsvit spravodlivosti, kde stvárnil Supermana.

Svetová hviezda navštívi Slovensko a Maďarsko a strávi tu nejaký čas. Dôvodom je to, že Netflix sa rozhodol nakrúcať práve v týchto dvoch krajinách. Je to určite obrovským prekvapením a bude zaujímavé sledovať na aké miesta sa filmový štáb spolu s hereckými hviezdami vyberie. Chystaný Zaklínač by mal byť áčkovým projektom, ktorí pritiahne ako fanúšikov Zaklínača, tak aj nové publikum.

Samotné nakrúcanie by malo začať začiatkom budúceho roka. Netflix postupne začína objavovať aj menšie krajiny, ktoré ponúkajú zaujímavé interiéry a exteriéry pre natáčanie nových projektov. V Českej republike sa začiatkom tohto roka potajme natáčal hororový seriál Haunted.

Epizódy sú prístupné od dnešného dňa. V seriáli účinkujú okrem tých zahraničných aj českí herci a do režisérskej stoličky sa posadil Jan Pavlacký. Seriál vychádza zo skutočných udalostí. Kombinuje hrané scény a rozprávačov – nehercov, ktorí hrané príbehy zažili na vlastnej koži. Seriál je určený prevažne pre americký trh.

zdroj: reddit.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech