Na Tindri zo seba urobil „fejkového“ boháča. Záver ťa naozaj prekvapí

  • Youtuber Dave sa rozhodol vyskúšať randenie na zoznamke Tinder trochu netradične
  • Otestoval, či bude mať väčší úspech ako obyčajný chlapík alebo ako boháč Davíd
tinder
Ilustračný obrázok Unsplash
  • Youtuber Dave sa rozhodol vyskúšať randenie na zoznamke Tinder trochu netradične
  • Otestoval, či bude mať väčší úspech ako obyčajný chlapík alebo ako boháč Davíd

VYB je zábavný Youtube kanál, ktorý testuje neprebádané vody rôznych internetových aj offline fenoménov. Partia mladých chalanov s tisíckami odberateľov sa naozaj nebojí ničoho a na vlastnej koži skúša rôzne vtipné trendy, ale aj úplné bizarnosti.

Aj Slováci často a radi predstierajú bohatstvo a nanešťastie sa to však netýka iba našej krajiny. Ide o rozšírený sociálny trend, ktorý poznajú ľudia po celom svete. Práve jeho funkčnosť sa rozhodol otestovať kanál VYB a výsledky sú naozaj prekvapivé.

Čítaj viac TU>>Slováci predstierajú bohatstvo. Spýtali sme sa odborníka, prečo to tak

Dave si založil klasický účet na zoznamke Tinder. Pridal úplne bežné fotky, pravdivé informácie o sebe a svojom živote a začal zbierať zhody od prvých 200 používateľov z okolia. Na svojom skutočnom profile sa mu podarilo za 24 hodín zozbierať 227 ľudí, ktorí jeho fotku posunuli doprava, a teda vyjadrili, že by mali o neho záujem.

Potom tím Youtuberov celý profil zmenil a z Davea sa stal Davíd, rozmaznaný zbohatlík, ktorý jazdí v Bentley, nosí veci od Gucciho a lieta súkromným tryskáčom. Vytvorili falošné fotografie, ktoré mali dokázať jeho bohatstvo, na dotvorenie dokonalej ilúzie čarovali vo Photoshope, požičali si oblečenie od svetových dizajnérov a navštívili jedno z najdrahších obchodných centier v Londýne.

Davíd potom urobil to isté čo Dave, začal hľadať svoje dokonalé zhody na Tindri a dal jasne najavo, že jeho materiálny svet mu dokáže kúpiť čokoľvek. Lenže video nakoniec ukázalo niečo celkom iné, ako chalani pôvodne očakávali. Na Davídov profil zaregovalo pozitívne iba 132 ľudí a väčšinu veľmi rýchlo odradil správami o stave svojho bankového účtu. Možno predsa nakoniec nežijeme v tak materialistickom svete, ako sa na prvý pohľad zdá. Tento sociálny experiment to minimálne naznačuje.

Ako sa k situácii a zisteniu postaviť objektívne? Podľa tvrdenia psychológa, ak máš dostatok peňazí na uspokojenie základných životných potrieb, ďalšie peniaze nemajú vplyv na mieru spokojnosti v živote. To, čo zaváži, je naplnenie vyšších potrieb. Medzi takéto patrí pocit blízkosti, porozumenia a spolupratričnosti.

Obrázky na Tindri môžeme vnímať ako prostriedok, ktorý o nás iným ľuďom niečo signalizuje. Pokiaľ je týmto signálom napríklad arogancia, druhá strana nemá mnoho dôvodov si myslieť, že našla rovnocenného partnera, ktorý dokáže naplniť zmieňované vyššie potreby. Pokiaľ však signalizujeme autenticitu a prirodzenosť, dávame najavo, že sme spokojní sami so sebou a tím pádom máme ‚svoj pohár plný‘ a môžeme tak zamerať svoju pozornosť na druhých a nadviazať s nimi úprimný a ľudský kontakt, čo naplní ich, ale aj tie tvoje vyššie potreby,“ hovorí pre Startitup konzultant KRAUSE Mental Care Dan Bialožyt.

Peniaze samy o sebe vnútornú hodnotu nemajú, no ako prostriedok k naplneniu túžob a potrieb slúžiť môžu. Pravdou je, že naplňujú skôr potreby nižšie.

Naplnenie potreby blízkosti, čo je predpokladám jeden z hlavných dôvodov, prečo ľudia Tinder používajú, si peniazmi jednoducho nezaistíme. Na to potrebujeme spojenie s druhou ľudskou bytosťou. A to, že sme schopní tieto vzťahové potreby naplniť, lepšie signalizujú obrázky autentické, ktoré dávajú navonok znamenie, že sme hlavne ľudia vyrovnaní sami so sebou,“ dopĺňa na záver Bialožyt.

Video s názvom I Faked Being Rich on Tinder má na ich oficiálnom Youtube kanáli vyše 600-tisíc zhliadnutí.

Zdroj: Youtube/VYB

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá