Na vlastné bývanie ti stačí pár tisíc eur. Šikovní Slováci bodujú s energeticky sebestačnými domčekmi
- Ceny nehnuteľností vystreľujú na Slovensku do rekordných výšok
- Ľudí preto čoraz viac láka kúpa rôznych mobilných domov
- Tie kúpia za pár tisíc eur a postaviť si ich môžu takmer kdekoľvek
- To je aj prípad nového slovenského projektu Pocket House

- Ceny nehnuteľností vystreľujú na Slovensku do rekordných výšok
- Ľudí preto čoraz viac láka kúpa rôznych mobilných domov
- Tie kúpia za pár tisíc eur a postaviť si ich môžu takmer kdekoľvek
- To je aj prípad nového slovenského projektu Pocket House
Pohodlné bývanie a praktickosť s udržateľnosťou sa nevylučujú. Dokazuje to remeselná firma Faircraft, ktorá sa špecializuje na drevostavby. Za firmou stojí Ing. Gabriel Bartoš. Ten so svojím tímom čerpá nielen z vlastných skúseností, ale inšpiruje sa aj zahraničnými trendmi.
Na slovenský trh prišli aj s jedinečným projektom Pocket House, ktorý pre Startitup bližšie predstavil jeho tvorca Gabriel Bartoš. Tento projekt bez pochýb zaujme mnoho mladých ľudí, ktorých cesta za vlastným bývaním vie byť poriadne tŕnistá.
Základná veľkosť podlahovej plochy mini domu je 26 m². Spolu 14,5 m2 tvorí obytná plocha s kúpeľňou na prízemí, 4,8 m2 podkrovný priestor a 6,7 m2 výklopná terasa.
Rozmery možno upraviť aj na mieru podľa individuálnych požiadaviek, respektíve podľa možností daného pozemku a príjazdu k nemu. Ak potrebuješ väčší priestor, potom môžeš siahnuť po modulovom systéme RAM.
„Mobilný dom Pocket House je skvelou voľbou pre tých, ktorí radi spoznávajú netradičné možnosti bývania. Využitie je naozaj všestranné, či už na bývanie, ako rekreačný objekt, záhradná chatka, kancelária alebo ateliér.“
Výhodou je, že na jeho osadenie nepotrebuješ masívne betónové základy ani zdĺhavé stavebné povolenie. Navyše výklopná terasa slúži nielen ako rozšírený obytný priestor, ale dokáže zabezpečiť objekt aj pred neželanými hosťami.
„Pocket House predstavuje ekologický koncept malého mobilného domu – tiny house, ktorý je vytvorený predovšetkým z prírodných materiálov. Môže byť energeticky sebestačný ako Nomad system vďaka fotovoltickým panelom či veternej turbíne. S nimi budete mať elektrinu k dispozícii aj tam, kde nie je možné pripojenie na verejnú sieť.“
Minidom má navrhnutý systém zachytávania a využitia dažďovej vody, môže mať vlastnú odpadovú nádrž a letný komfort ti zabezpečí pasívna klimatizácia. V ponuke sú aktuálne tri jeho varianty.
V článku sa po odomknutí dozvieš
- Kúpiť si vlastné bývanie a nezadlžiť sa na desiatky rokov je snom mnohých, nielen mladých ľudí v našej krajine
- Uvedomujú si to aj architekti z firmy Faircraft, ktorí pre takýchto ľudí predstavili špeciálny mobilný dom s moderným dizajnom
- Kúpiť ho môžeš aj plne zariadený, nepotrebuješ naň stavebné povolenie a dokáže byť celkom energeticky sebestačný
- Koľko stojí taký minidom a je oproti nehnuteľnostiam výhodnejší?
Po odomknutí tiež získaš
- Články bez reklám
- Neobmedzený prístup k viac ako 75 000 článkom