Nadišiel čas, aby sme dali Snapchatu definitívne zbohom

  • Komunikačná aplikácia Snapchat sa ocitla v problémoch.
  • Ubúda počet užívateľov, a to najmä vďaka konkurencii v podobe Instagram Stories.
  • Prežije známa aplikácia rok 2018, alebo bude musieť prenechať miesto silnejšiemu súperovi?
pexels-photo-533422
Pexels
  • Komunikačná aplikácia Snapchat sa ocitla v problémoch.
  • Ubúda počet užívateľov, a to najmä vďaka konkurencii v podobe Instagram Stories.
  • Prežije známa aplikácia rok 2018, alebo bude musieť prenechať miesto silnejšiemu súperovi?

Prvá verzia Snapchatu uzrela svetlo sveta už v roku 2011. Traja tvorcovia, absolventi Stanfordskej univerzity, Evan Spiegel, Bobby Murphy a Reggie Brown prišli s prekvapivým vylepšením písanej komunikácie. Tú považovali za nudnú, a tak sa s rozširovaním smartfónov s fotoaparátmi rozhodli pre novú a dovtedy nevídanú metódu. Posielanie fotografií, ktoré boli vynikajúcim spestrením k písanej správe. Tvorcovia používateľov priam tlačili do interakcie.

Po poslaní obrázku alebo správy sa ukázali na displeji mobilného telefónu príjemcu iba na krátky okamih. Ak ich používateľ zachytil, mohol si ich prezrieť. Po tomto okamihu sú obrázkové alebo textové správy „nenávratne stratené“. V Amerike sa stala veľmi obľúbenou formou hravej komunikácie aj vďaka množstvu doplnkových filtrov. Práve preto ju podľa štatistík využívajú prevažne mladí ľudia. Najviac používateľov z celkového počtu 173 miliónov sa nachádza na území Ameriky. Tu ju využíva až ohromných 75 miliónov ľudí. Za dlhých 6 rokov sa prepracovala medzi top komunikačné aplikácie po celom svete.

Konkurencia nikdy nespí

Doba sa však mení a z tieňa sa vynorila konkurencia v podobe kópie od Instagramu – Instagram Stories. Veľmi populárna sieť na zdieľanie fotografií má jednu obrovskú výhodu. Jej obľúbenosť je omnoho vyššia. Tomu zodpovedá aj počet používateľov, ktorý atakuje hranicu 800 miliónov. Využívajú ho všetci, vrátane celebrít. Vďaka obrovskej konkurencii zo strany Instagramu začína Snapchat pociťovať masívny úpadok. Od začiatku augusta, kedy Instagram novú funkciu predstavil, začal masívny odliv používateľov Snapchatu.

užívatelia snapchatu grafickyZobraziť celú galériu (4)
zdroj: statista.com

Od svojho uvedenia získali Instagram Stories 150 miliónov používateľov. Posielanie správ na Snapchate drasticky pokleslo. Ich zobrazovanie sa znížilo o 40 percent, čo iba opäť svedčí o odlive používateľov. Instagram Stories sa postupne stáva lukratívnou reklamnou platformou.

Instagram týmto krokom trafil klinec po hlavičke. Ponúka omnoho kvalitnejší a bohatší obsah, známe značky, širšiu základňu používateľov a možnosť interakcie. Snapchat sa tak stáva okrajovou záležitosťou, ktorá akosi nemá čo ponúknuť. Kedysi najlepšia aplikácia medzi teenagermi pravdepodobne nadobro stratí svoje monopolné postavenie a spadne z vrcholu.

zdroj: thenextweb.com , wikipedia.org

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK