Nahradia smarthodinky klasické ťaháky?

  • Tento článok nenabáda k poodvádzaniu, ale skôr informuje o možnostiach smarthodiniek ako takých.
Stocksy_txpff50163cNcj000_Small_798602
  • Tento článok nenabáda k poodvádzaniu, ale skôr informuje o možnostiach smarthodiniek ako takých.

Jedna japonská univerzita zakázala študentom mať na skúške všetky druhy hodiniek, či už klasické alebo inteligentné. Toto rozhodnutie je dôsledkom technologického pokroku inteligentných hodiniek. Zákazom sa už inšpirovali ďalšie univerzity v Anglicku a Austrálii.

Technologický pokrok nemôžeme zastaviť, ale môžeme obmedziť jeho zneužitie na veci, ktoré sú v rozpore s pravidlami a zákonmi. Napríklad univerzita v Kyote sa v roku 2011 zviditeľnila obrovským škandálom s podvádzaním na skúške, kedy študent dal na internet otázku z testu – počas písania samotného testu. Následne napísal správnu odpoveď s pomocou ľudí, ktorí otázku na internete komentovali. To bol hlavný dôvod, prečo univerzity vo svete okamžite začali zakazovať mobilné telefóny na skúškach.

school-exams-007

foto: guim.co.uk

 

Na vysokej škole som počul o rôznych formách ťahákov, od jednoduchých, ako boli malé útržky papiera s vytlačeným textom, až po komplikovanejšie ako upravená etiketa na Fante, kde nahradili zloženie Fanty vlastným textom alebo laserovou tlačiarňou vytlačený text na lepiacu pásku. Nech bola forma ťaháku akákoľvek, musela byť nenápadná a poňať čo najviac odpovedi na tie najkomplikovanejšie otázky.

 

Ako ti môžu smarthodinky pomôcť na skúškach?

Vo väčšine prípadov inteligentné hodinky slúžia ako sekundárny displej a vďaka pripojeniu k telefónu, dokážu využiť jeho možnosti. Prečítať email, prijať hovor, pozrieť si kalendár, to všetko sú bežné funkcie. No existujú už aj aplikácie, ktoré ti pomôžu do tvojich smarthodiniek uložiť textové dokumenty.

A práve v týchto dokumentoch môžeš ľahko schovať odpovede na otázky, ktoré očakávaš na skúške. Vo forme PDF súborov dokážeš uložíš aj niekoľko stoviek strán textu ba dokonca aj celé knihy. Horšie to je s navigáciou v texte, keďže nemáš dostupné vyhľadanie a tak sa v siahodlhých textoch ľahko stratíš. Obrázky si môžeš tiež ľahko uložiť do smarthodiniek, len ich prezeranie bude o čosi ťažšie. 

smart-watches

foto: valueandopportunity.com

 

Už vieme, že smarthodinky schovajú rozsiahle texty, ale otázkou je, ako byť nenápadný. Na navigáciu v texte ti stačí jedna ruka, keďže smarthodinky je možné ovládať pomocou gest. Takto len pomocou myknutia zápästím smerom k sebe zoscroluješ textový súbor smerom dole a opačne. Samozrejme, keď sa k tebe nebezpečne priblíži profesor, jedným potiahnutím prstom po displeji textový súbor ako zázrakom zmizne a s ním aj dôkaz. Jasne žiarivý displej na zápästí si profesor všimne rýchlo a práve na to dobre poslúži zníženie jasu. 

 

Znie to jednoducho, ale adrenalínu a zlého pocitu z podvádzania ťa to nezbaví. Budúcnosť smarthodiniek na skúškach je jasný a s určitosťou ti môžem povedať, že ich čaká podobný osud ako smarttelefóny. V tom lepšom prípade ti ich nedovolia na skúšku zobrať a v tom horšom, ťa kvôli podvádzaniu vyhodia zo školy. Keďže sa naše školy snažia dobehnúť tie zahraničné, zákaz takýchto zariadení na skúške bude jedna z vecí, ktorú môžeme čoskoro očakávať aj u nás.

Pamätaj si, že profesori nie sú hlúpi (aj keď zarábajú menej). Čas strávený nad vymýšľaním, ako budeš podvádzať, radšej venuj učeniu a zodpovednej príprave na skúšku. To, čo sa v škole naozaj naučíš, nebudeš musieť nosiť na zápästí.

exam-tension

foto: fondfamily.wordpress.com

Zdroj: autor, titulná foto: elitedaily.com

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá