Najbohatší Čech Petr Kellner kúpil kobylu, o ktorú mal záujem aj Bill Gates

  • Petr Kellner sa plesol po vrecku. Svojej dcére, ktorá mu robí radosť v parkúrovom jazdectve kúpil jedno z najlepších zvierat na svete
  • Jedná sa o kobylu Catch Me If You Can, na ktorej jazdila nemecká majsterka Laura Klaphake
parkúr
flickr
  • Petr Kellner sa plesol po vrecku. Svojej dcére, ktorá mu robí radosť v parkúrovom jazdectve kúpil jedno z najlepších zvierat na svete
  • Jedná sa o kobylu Catch Me If You Can, na ktorej jazdila nemecká majsterka Laura Klaphake

Petr Kellner je najbohatším človekom v Českej republike. Jeho majetok má výšku 310 miliárd českých korún. Petr zbohatol vďaka tomu, že v roku 1991 založil investičnú spoločnosť PPF. Zameriava sa na oblasť bankovníctva, nehnuteľností a poisťovníctva.

PPF v súčasnosti operuje s kapitálom vo výške takmer 35 miliárd eur.  Petr je väčšinovým akcionárom v PPF. Vlastní až 98,92 percenta akcií. Má dcéru Annu, ktorá sa našla v jazdení na koňoch. Dnes je z nej profesionálna jazdkyňa, ktorá sa pravidelne umiestňuje na popredných priečkach v parkúrových súťažiach.

Parkúr je nielen fyzicky náročný, ale aj pekelne drahý šport. Najdrahšou položkou je, samozrejme, samotný kôň. Čo však otec pre milovanú dcéru neurobí? Petr sa preto rozhodol kúpiť jedno z najlepších zvierat sveta. Jedná sa o kobylu s príznačným menom Catch Me If You Can. Toto zviera je totiž rýchle ako blesk.

Petr kúpil kobylu za rekordných 250 miliónov českých korún od nemeckej hviezdnej jazdkyne Laury Klaphake, ktorá na jeho chrbte získala bronzovú medailu na majstrovstvách sveta. Zdá sa ti to veľa? Áno cena je extrémna, avšak pravdepodobne opodstatnená.

O víťaznú kobylu mal totiž vážny záujem Bill Gates. Jeden z najbohatších ľudí na svete chcel zaplatiť okolo 200 miliónov českých korún. V obchode však platí príslovie: „Kto je ochotný zaplatiť viac, ten berie“.  Petr prihodil 50 miliónov českých korún a kobylu nakoniec získal. Nie je to však prvý kôň, do ktorého český miliardár investoval.

Vo februári tohto roka kúpil desaťročného koňa Silverstone B. Jedná sa o dve najlepšie zvieratá zo stajne Paula Schockemöhleho, ktorý ich poskytoval aj nemeckej majsterke. Čo si Laura počne bez svojich najlepších koní je otázne. Ich predaj totiž nesie pomerne ťažko. Fanúšikovia parkúru sa dokonca pýtajú, či bude nemecká jazdkyňa pokračovať aj naďalej.

Anna Kellnerová sa zatiaľ pripravuje na svetové podujatie, kde sa predstaví spolu so svojou novou kobylou. Už v decembri sa totiž bude konať Prague Playoffs. Tejto show sa zúčastnia najväčšie hviezdy svetového parkúru. Víťaz získa až 32 miliónov českých korún.

zdroj: seznamzpravy.cz

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech