Najbrutálnejšie vraždy moderného Slovenska: Vrah jedol genitálie s chlebom a horčicou

  • Médiami často rezonujú otrasné prípady vrážd, ktoré sa odohrali na Slovensku
  • Niektoré sa podarilo vyriešiť, no iné sú ešte dnes záhadou
Unsplash/Lacie Slezak Unsplash/Max Muselmann
  • Médiami často rezonujú otrasné prípady vrážd, ktoré sa odohrali na Slovensku
  • Niektoré sa podarilo vyriešiť, no iné sú ešte dnes záhadou

Na Slovensku dochádza aj dnes k mnohým vraždám, za ktorými stoja väčšinou osoby so psychickými poruchami. Občas k takémuto skutku však stačí iba žiarlivosť alebo zvedavosť. 

V poslednom článku týkajúcom sa najbrutálnejších vrážd moderného Slovenska sme sa venovali vražde taxikára z Liptovského Mikuláša, poliatiu kyselinou mladej ženy z Nových Zámkov, ktorá neskôr zraneniam podľahla, a dobodaniu študenta Daniela Tupého.

zdroj: Unsplash/Fotografierende
1. Ladislav Hojer a jeho zvrátený životopis

Tento mladý muž z bývalého Československa spáchal také zverstvá, že policajtom sa priznal písomne, keďže sa za ne hanbil. Na jeho psychike sa podpísalo nesmierne náročné detstvo. Otec mu zomrel na rakovinu, keď bol malý. Jeho matka sa síce opäť vydala, no o pár rokov si rakovina vzala aj ju. Nevlastný otec sa odsťahoval a Ladislav tak ostal bývať v byte so svojím bratom.

Navštevoval špeciálnu školu, ktorú keď ukončil, vyučil sa za sklenára. Aj napriek tomu, že jeho IQ bolo „len“ 88, patril medzi priemerných žiakov. Nemal však žiadnych kamarátov a viedol samotársky život. 

Svoju prvú vraždu spáchal, keď mal 20 rokov. Jeho obeťou bola 29-ročná Eva, ktorá sa mala stretnúť so svojím milencom. Ladislav jej však plány prekazil. Ženu zrazil k zemi a jej nevládne telo odtiahol do neďalekých kríkov. Ženu sexuálne nezneužil, no do jej odhalených genitálií napchal žihľavu.

zdroj: Facebook/Ladislav Hojer

Druhá vražda sa odohrala dva roky po tej prvej. 25-ročnú Ivonu zbadal počas nastupovania do vlaku. Počkal si, kým išla na toaletu a následne ju zaškrtil. V tom istom roku zavraždil neďaleko Košíc aj neznámu ženu. Počas toho ako ju škrtil, sa vzrušil natoľko, že ejakuloval. Potom už o ženu nemal záujem, tak jej telo zaťažil kameňom a hodil do Ružínskej nádrže. S mŕtvolou si ešte zaplával.

Obeťou najbrutálnejšej vraždy bola len 18-ročná študentka. Najprv sa s mladou Ivanou snažil nadviazať obyčajný kontakt, no dievča sa zľaklo a dalo sa na útek. Hojer ju veľmi rýchlo dobehol a odtiahol do neďalekého parku, v ktorom sa ju snažil znásilniť. Dievča nakoniec dobodal nožom a jej smrť si poistil uškrtením.

Aby toho nebolo málo, dievčaťu odrezal obidva prsníky a prirodzenie, ktoré si vzal ako suvenír v igelitovej taške. Po týždni mu tieto „suveníry“ doma začali prekážať, a preto ich uvaril a pokúsil sa zjesť s chlebom a horčicou. Vraj mu to nechutilo, a tak zvyšky spláchol do záchoda. 

Najbrutálnejšie vraždy moderného Slovenska: Obete poliate žieravinou či dobodané telá kuchynskými nožmi

Poslednou obeťou psychopata bola 51-ročná Anna, ktorú zaživa znásilnil a zaškrtil pančuchou. Vražda pôvodne nebola v pláne, no Hojer sa zľakol, že ho obeť dokáže identifikovať. Cieľom bolo zabrániť tomu. 

Priznanie prostredníctvom listu

Zatknutý bol na základe výpovede duševne chorého kamaráta, ktorému ukazoval miesto vraždy Anny. Zároveň mu celý proces opísal. K tejto vražde sa Hojer okamžite priznal. Polícia zaistila kúsky látky z jeho nohavíc a taktiež zistila, že jeho krvná skupina s zhodovala so vzorkami slín zaistenými na mieste činu.

Počas roku 1982 sa postupne rozhovoril a priznal ku všetkým skutkom. Svoje priznania realizoval výlučne písomne, keďže sa za svoje skutky hanbil a a odmietal o nich rozprávať. Za vraždy bol odsúdený na smrť, no kvôli chorobe bolo vykonanie trestu dvakrát presunuté. Primitívny psychopat bol popravený až v roku 1986. 

zdroj: Facebook/Ladislav Hojer

2. Štefan Pantl a jeho dvojitý život

Štefan, rodák z Bratislavy, sa narodil v roku 1954. Jeho zázemie počas detstva bolo primerané a mal štyroch súrodencov. Neskôr sa oženil a so svojou ženou mal jedného syna. V tom čase pracoval ako mechanik v meracích a regulačných prístrojov v Slovnafte. Zaujímavosťou je, že v jeho rodine neboli diagnostikované žiadne duševné choroby a alkoholizmus. Aj napriek tomu bol Štefan charakterizovaný ako agresívny muž s psychopatickou osobnosťou. 

V čase vraždy mal Štefan 25 rokov. Dve kamarátky, Oľga a Vlasta, pracovali vo výpočtovom stredisku. Po práci mali namierené na oslavu menín kolegyne a následne do kina. Po pár pohároch vína sa kamarátky išli zabávať ďalej. V neďalekej pivárni sa pripojili ku skupine niekoľkých mužov, medzi ktorými bol aj Štefan.

zdroj: Screenshot/Youtube/Christián Feliks

Vlasta mu padla do oka, dokonca sa ju snažil prehovoriť, aby šla k nemu na návštevu. Nalákať sa ju snažil na nový byt. Vlasta nakoniec povolila, no jej podmienkou bolo, aby išla aj Oľga. Tú chvíľu museli presviedčať, no stačil jeden pohárik a súhlasila. Pridať sa chcel aj Štefanov kamarát Karol, no Štefan ho poslal preč. 

Vychovaný a slušný hostiteľ ponúkol svojim hosťom víno a udržiaval plynulú konverzáciu. Po tom, čo Oľga povedala, že je unavená, Štefan ju uložil na gauč v obývačke a dokonca ju prikryl. Vlasta však unavená nebola a Pantl ju teda požiadal, aby sa s ním vyspala. Ona to rázne odmietla.

Beštiálny František Tégler: Zabíjal kvôli peniazom a trpel schizoidnou poruchou. Obesil aj malého chlapca

 

Nahnevaný to začal skúšať na Oľgu, no tá taktiež nemala záujem. Nahnevaný vytiahol opasok zo županu, ktorý jej omotal okolo krku a zaškrtil ju. Vlasta medzitým zaspala, no prebudila sa na jeho dotieravé dotyky. Začala sa brániť a medzi dvojicou sa strhla bitka. Zbitú Vlastu Pantl dvakrát znásilnil, okolo krku jej uviazal opasok a vzal ju na prechádzku. 

zdroj: Screenshot/Youtube/Christián Feliks

Nič sa nestalo

Opasok začal mladú ženu škrtiť a mala problémy s dýchaním. Poprosila preto muža, aby jej to uvoľnil. Zároveň ho udrela lakťom do brucha a podarilo sa jej utiecť. Pantl bol rýchlejší a po pár metroch ju dobehol a uškrtil. Keď už nevládal škrtiť rukami, pomohol si palicou, ktorú našiel neďaleko. Pritlačil jej ju na krk a tlačil, kým neprestala dýchať. Nebohú mladú ženu okradol. Vzal jej zlatú retiazku, hodinky, náramky a prsteň. Kabelky svojich obetí hodil do Dunaja a vrátil sa ku svojej manželke a išiel spať.

Trvalo iba päť dní, kým polícia Štefana dolapila. Zapieral, no vedel, že dôkazy sú proti nemu. Zaujímavosťou je, že už pred dvojnásobnou vraždou mal na krku niekoľko pokusov o znásilnenie. Nakoniec sa k ohavnému činu priznal. Dôvodom mali byť odmietnutia, na ktoré vraj nebol zvyknutý. 

Startitup PREMIUM logo
Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM
Čítaj ďalej po zakúpení predplatného

(Zrušiť môžeš kedykoľvek)

Zdroje: Kriminalistika.eu, iDnes, Fdb.cz, Pluska.sk, Bratislavské noviny, SME, Teraz.sk, Pluska.sk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK