Najbrutálnejšie vraždy Slovenska nepáchali mafiáni, ale „obyčajní“ ľudia

  • Slovenskí kriminalisti sa venovali prípadom, ktoré otriasli celou krajinou
  • Niektoré prípady sa vyšetrujú dodnes
  • Slovenskí kriminalisti sa venovali prípadom, ktoré otriasli celou krajinou
  • Niektoré prípady sa vyšetrujú dodnes

História Slovenska je na chladnokrvné vraždy, žiaľ, bohatá. Väčšinu týchto skutkov si spájame s mafiánmi, no za beštiálnymi vraždami často stoja aj „obyčajní ľudia“.

V minulosti sme ťa už informovali o sériovom vrahovi Ondrejovi Rigovi, ktorý má na rukách krv až deviatich obetí. Taktiež si mal možnosť prečítať si článok o takzvanej Nedokončenej modlitbe, pri ktorej boli brutálne zavraždené tri osoby.

Na Slovensku dochádza aj dnes k mnohým vraždám, za ktorými stoja väčšinou osoby s psychickými poruchami. Občas k takémuto skutku však stačí iba žiarlivosť alebo zvedavosť. V tomto článku si môžeš prečítať o chladnokrvných vraždách, pri ktorých prišli o život nevinní ľudia.

1. Taxikár z Liptova

14. decembra 2013 sa v Liptovskom Mikuláši odohrala brutálna vražda nevinného taxikára. Kamera mestskej polície zaznamenala troch mladých stredoškolákov, ktorí nastúpili do auta. Po polnoci sa rozozvučal telefón záchranárov, ktorým bolo povedané, že neďaleko mesta bol nájdený zranený človek.

Na mieste nešťastia sa nachádzal taxík a ešte jedno vozidlo. Dvere do taxíka boli otvorené a neznámi ľudia sa snažili pomôcť taxikárovi, ktorý v tej chvíli bojoval o život. Tento boj, žiaľ, prehral. Muž bol dobodaný, mal podrezaný krk, tvár, brucho a ruky. Taktiež mal preťaté tepny a hltan.

Obeťou bol 47-ročný Ivan Vojtko, ktorý bol milovníkom áut. Už 15. decembra získala polícia dostatok dôkazov na to, aby zadržala podozrivých. Boli nimi práve traja mladíci, ktorí boli Ivanovi poslední zákazníci.

Startitup PREMIUM logo
Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

(Zrušiť môžeš kedykoľvek)

Zdroje: SME, Topky, čas.sk, SME, Aktuality, Čas.sk, Mikuas.dnes24.sk

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá