Najdrahší dom sveta má cenu, z ktorej by sa zatočila hlava aj miliardárovi

  • Najdrahšie domy na svete nevlastnia celebrity a známy miliardári, ako by sa mohlo zdať
  • Existujú totiž domy, ktorých kúpu si rozmyslí aj človek, čo na to má
  • Najdrahší dom sveta má za sebou bohatú históriu a tomu zodpovedá aj jeho cena
dom
youtube.com
  • Najdrahšie domy na svete nevlastnia celebrity a známy miliardári, ako by sa mohlo zdať
  • Existujú totiž domy, ktorých kúpu si rozmyslí aj človek, čo na to má
  • Najdrahší dom sveta má za sebou bohatú históriu a tomu zodpovedá aj jeho cena

Takmer 187-ročná Villa Les Cèdres sa nachádza na juhu Francúzka v obci Saint-Jean-Cap-Ferrat. Historická budova je obklopená zeleňou a už z prvého pohľadu na ňu budeš vedieť, že to nie je len taká obyčajná vila. Dýcha z nej história. Skôr ako vilu pripomína menší palác. Je jednoducho obrovská. Jej terajším majiteľom je liehovarnícka spoločnosť Davide Campari-Milano S.p.A, ktorej predstavitelia sa ju rozhodli predať za pomerne vysokú cenu. Až takú vysokú, že vo výsledku tu máme najdrahšiu vilu na svete.

historický dom

Majitelia však veria, že sa predá aj napriek astronomickej čiastke 350 miliónov eur. Predsa len miesto kde sa nachádza je známe turistické stredisko ľudí z vyšších vrstiev spoločnosti. Okrem toho je bohatá na históriu a slávnych obyvateľov. Zatiaľ vilu nikto nekúpil. Ak by sa ju však podarilo predať, bola by to najvyššia suma, akú kedy kto obetoval na nákup luxusného sídla.

knižnica

Nájde historická stavba svojho majiteľa?

Späť však k samotnej vile. Tá sa začala budovať v priebehu roku 1830 a v tom istom roku bola aj dokončená. Dom zaberá plochu 1 672 metrov štvorcových a okolo neho sa rozprestiera celkovo 35 akrov pozemkov. O dvadsať rokov po jej postavení ju kúpil starosta francúzskej obce s krkolomným názvom Villefranche-sur-Mer. V čase kúpy budova slúžila ako olivová farma. Na rozľahlom území rástlo množstvo olivovníkov. Niektoré tu stáli ešte pred samotnou stavbou vily a majú viac ako 300 rokov.

pohľad z domu

V roku 1904 vila zmenila majiteľa a dostala sa do rúk belgického kráľa Leopolda II, ktorý sa o dom príkladne staral a vďaka svojmu bohatstvu dokonca masívne rozšíril pôvodné záhrady, ktoré ju obklopovali. Po jeho smrti v roku 1924 sa k domu dostala rodina Lapostolle, ktorá produkovala alkoholické nápoje. Títo majitelia zveľaďovali hlavne okolie budovy a aj vďaka nim sú záhrady jednoducho fantastické a plné vzácnych rastlín.

Súčasný majiteľ spoločnosť Davide Campari-Milano S.p.A budovu kúpil v roku 2016. K hlavnému schodisku do budovy sa dostaneš cez alej lemovanú palmami. V budove sa nachádza 14 spální a dokonca aj knižnica s 3 000 knihami.

Interiér priam dýcha históriou a kto nemá rád moderné vymoženosti, bude sa tu cítiť ako doma. Či sa vilu podarí predať za navrhovanú cenu, je otázne. Aj napriek veľkosti domu, obrovskej ploche a fantastickému miestu pri pobreží je jeho cena predsa len trošku prestrelená.

zdroj: cnn.com , bloomberg.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech