Najhorúcejšie startupy Ameriky, o ktorých si nepočul

Tatiana Blazseková / 7. septembra 2015 / Lifehacking

New York a Silicon Valley sú známe ako rodiská tých najpopulárnejších a najúspešnejších startupov. Nie všetky startupy si však zvolili za svoj domov práve tieto miesta. A predsa uspeli.

 

Keď sa povie Silicon Valley, asi každému napadnú slová ako technológia, inovácie, starupy. Čo ale také Ohio, či Texas?  Presvedčíme vás o tom, že za úspechom netreba vždy chodiť len do údolia, pretože úspech sa môže zrodiť aj na kukuričnom poli v Ohiu. Pozrite si na zoznam najhorúcejších starupov v USA, ich sídla, rozpočet a sponzorov. Nájdete v ňom ostrieľaných harcovníkov, ako aj nováčikov, ktorí však mútia vodu veľmi úspešne.

 

Bumble

Bumble je zoznamovacia appka a je zaujímavá tým, že princezné nečakajú na svojho princa, ale robia prvý krok práve ony. Whitney Wolfeová je zakladateľkou Bumble a zároveň spoluzakladateľka Tindru, v ktorom už ďalej nepôsobí. Aj napriek tomu, preniesla trošku Tindra do Bumble. Bumble teda pracuje na podobnom princípe ako Tinder s tým rozdielom, že žena je tá, ktorá koná ako prvá. V prípade párov s rovnakými pohlaviami, obaja môžu spraviť prvý krok. Za necelý rok existencie zabezpečila appka viac ako 5 miliónov konverzácii, 1 miliardu výmen a týždenný rast sa pohybuje v rozmedzí 15%.

Sídlo: Austin, Texas

Funding: neprezradia ani za svet

 

 

 

Conspire

Spoznali ste zaujímavého človeka, ale neviete ho skontaktovať? LinkedIN tiež zlyhal? Odpoveďou je Conspire, ktorý založili dvaja dátoví experti – Alex Devkar a Paul McReynolds zo Standfordu. Conspire pracuje na základe emailových účtov. Prihlásite sa, zanalyzuje sa váš mail, napíšete meno osoby, ktorú chcete spoznať a Conspire vám nájde osobu z vášho zoznamu, ktorá vás zoznámi a spojí. Ak je zdrojov vo vašom zozname niekoľko, nájde vám rôzne cesty spojenia sa s hľadanou osobou a odporučí vám najlepšiu možnosť. Zakladatelia vyhlásili, že algoritmus pracuje s 95% presnosťou.

Sídlo: Boulder, Colorado

Funding: 3, 5 mil. $, TechStars, Tahoma Ventures

 

 

 

Cotopaxi

Skvelý humanitárny projekt – e-commerce spoločnosť, ktorá sa špecializuje na odievanie. Keď si kúpite nejaký ich produkt, povedzme preslávené ruksaky, dostanete k nim aj konkrétny príbeh. Spoločnosť chce, aby zákazníci cítili a vedeli, prečo je dobré nakupovať práve u nich. „Keď si kúpite Inca ruksak, podporíte týždennú výučbu jedného dieťaťa v sirotinci v Bolívii,“ povedal zakladateľ spoločnosti Davis Smith. Kúpou produktov podporujete konkrétnych ľudí, napríklad kúpou fľaše na vodu Cambodia darujete niekomu prísun čistej vody v Kambodži na 6 mesiacov.

Sídlo: Salt Lake City, Utah

Funding: 9,5 mil. $, Lerer Hippeau Ventures, Greycroft Partners, Brand Foundry Ventures, Forerunner Ventures, New Enterprise Associates, Peterson Ventures, Kickstart Seed Fund

 

 

 

Dolly

Ak potrebujete preniesť ťažké predmety z bodu A do bodu B, častokrát sa stane, že nemáte auto a ani ľudí, ktorí by vám pomohli. Na to je tu Dolly. Keď potrebujete pomôcť so sťahovaním alebo len prenesením, postnete, aký servis presne potrebujete na Dolly, cez stránku alebo aplikáciu. Potom vám zostáva počkať si na Dolly pomocníka, ktorý príde aj s vlastným autom. Do ceny za službu sa ráta vzdialenosť, teda koľkokrát sa auto otočí a do akej vzdialenosti pôjde, veľkosť a množstvo položiek. Nemusíte otravovať priateľov a okoloidúcich, ani riešiť sťahovákov. Služba zatiaľ funguje len v Chicagu a Seattli. Najväčším konkurentom Dolly je startup TaskRabbit. Cez ich aplikáciu zadáte úlohu, s ktorou potrebujete pomôcť a spojíte sa s ľuďmi žijúcimi vo vašej blízkosti.

Sídlo: Seattle, Washington

Founding: 1,7 mil. $

 

 

 

DroneShield

Drony. Nikdy neviete kde sa tie potvory ukrývajú, kde a kedy prelietajú. Johna Franklina, leteckého inžiniera, to tiež hnevalo. John si tak založil startup s pointou vytvoriť aplikáciu, ktorá človeka varuje, že sa blíži dron. Drony sa častokrát využívajú na nie práve etické účely. Len pred pár týždňami dron spustil balíček plný prekvapenia vo forme marihuany, tabaku a heroínu na dvorček väznice v Ohiu.

Sídlo: Washington DC

Funding: 150 000 $

 

 

Editas Medicine

Startup s unikátnym poslaním liečiť, je v tomto rebríčku skvostom. 

Editas Medicine si kladie za cieľ použiť technológiu na vyliečenie chorôb a to na základe terapií, ktoré zmenia problémový gén. Startup plánuje, že za použitia technológie možno nahradiť gén, ktorý spôsobuje chorobu, novým a zdravým génom. Táto technológia sa nazýva CRISPR-Casi a Editas Medicine ju plánuje využiť naplno, čo dokazuje aj rozpočet.

Sídlo: Cambridge, Massachussetts

Funding: 210 mil. $, Alexandria Venture, Boris Nikolic, Casdin Capital, Deerfield, EcoR1 Capital, Fidelity Management and Research Company, Google Ventures, Viking Global Investors

 

Zdroj: Business Insider

Pridať komentár (0)