Najkontroverznejšie veci, na ktoré miliardári minuli svoje peniaze

  • Miliardári častokrát zvyknú míňať svoje peniaze na veci, ktoré by si bežný človek v živote nekúpil
  • Tu je zoznam tých najkontroverznejších vecí, na ktoré najbohatší ľudia sveta minuli časť svojho majetku
 srcset
TASR/Unsplash
  • Miliardári častokrát zvyknú míňať svoje peniaze na veci, ktoré by si bežný človek v živote nekúpil
  • Tu je zoznam tých najkontroverznejších vecí, na ktoré najbohatší ľudia sveta minuli časť svojho majetku

Ak by ste patrili medzi tých najbohatších ľudí na svete, je veľmi pravdepodobné, že by ste si našli nejaké neobvyklé spôsoby, ako utratiť svoje peniaze.

Dôkazom toho je aj chovanie skupiny tých najbohatších ľudí na svete, ako napríklad Jeff Bezos, Larry Ellison, Bill Gates či Elon Musk, ktorí časť svojho majetku míňajú na skutočne zvláštne veci.

Nájdeme medzi nimi napríklad ostrov na Hawaii, auto z Bondovky “The Spy Who Loved Me” či lietajúci taxík.

Pozrite sa teda na zoznam tých najviac extravagantných vecí, za ktoré boli miliardári ochotní utratiť svoje peniaze.

Bill Gates kúpil plány Leonarda Da Vinciho ( 30 miliónov dolárov)

Bill Gates aj Leonardo da Vinci sú si podobní v mnohých veciach. Hlavne však obaja patria medzi géniov, ktorí raz a navždy zmenili históriu. Je preto pochopiteľné, že zakladateľ Microsoftu sa zaujíma o myšlienky a úvahy majstra Leonarda a neváhal za ne zaplatiť 30 miliónov dolárov.

Toľko totiž stál takzvaný Codex Leicester. Ide o 72 stranový script vytvorený v 16. storočí Leonardom Da Vincim, ktorý obsahuje jeho schémy, náčrty a myšlienky pre budúce vynálezy.

Larry Ellison kúpil ostrov Lanai za 300 miliónov dolárov

Majiteľ spoločnosti Oracle, Larry Ellison, neváhal v roku 2012 zaplatiť 300 miliónov dolárov za kúpu havajského ostrova Lanai, čím sa stal jeho 98 percentným vlastníkom. Na ostrove, ktorého rozloha je približne 90 tisíc akrov sa nachádza aj niekoľko resortov a je domovom viac ako 3200 obyvateľov.

Hlavným Ellisonovým zámerom ku kúpe tohto ostrova je testovanie technológií šetrných ku žívotnému prostrediu, ako napríklad solárna energia či elektromobily.

zdroj: Unsplash

Elon Musk kúpil auto/ponorku z filmu “The Spy Who Loved Me”

Záujem Elona Muska v extravagantných vozidlách je očividný. Dokázal to koniec koncov aj predstavením známeho CyberTrucku. Musk je však majiteľ aj ďalšieho špeciálneho vozidla.

V roku 2013 si tento vizionár zaobstaral model auta z filmu James Bond: The Spy Who Loves Me, ktorý vyšiel v roku 1977. Toto špeciálne auto ho stálo 920 tisíc dolárov.

Jeff Bezos investoval do mechanických hodín 42 miliónov dolárov

Najbohatší muž planéty a majiteľ spoločnosti Amazon, Jeff Bezos, má taktiež záľubu investovať do rôznych nezvyčajných nápadov. Jedným z nich je nápad skupiny The Long Now Foundation, ktorá navrhla mechanické hodiny s výdržou až 10 tisíc rokov.

Tieto hodiny sú zabudované v jednej z hôr v americkom Texase a Jeffa Bezosa tento nápad stál 42 miliónov dolárov.

Sergey Brin investoval do vlastnej vzducholode

Jeden zo spolumajiteľov Google, Sergey Brin, sa rozhodol investovať z vlastných peňazí  približne 100 až 150 miliónov dolárov do stavby vzducholode. Tá, by mala byť dlhá približne 600 metrov a jej stavba začala v Kalifornii.

Vzducholoď by mala slúžiť najmä na pomoc pri humanitárnych misiách a ako vzdušná jachta pre priateľov a rodinu.

zdroj: ilustračný obrázok (unsplash.com)

Larry Page sa zaujíma o startupy vyrábajúce lietajúce autá

Okrem Google majú zdá sa jeho zakladatelia aj ďalšie spoločné záujmy. Podobne, ako Sergey Brin, aj Larry Page investuje do lietajúcich vozidiel, len trošku iným spôsobom.

Page sa rozhodol financovať tri rôzne start – upy, ktoré sa zaoberajú lietajúcimi vozidlami. Jedným z nich je dvojmiestný lietajúci taxík s názvom Cora, ktorý by mohol byť budúcnosťou leteckej dobpravy.

Larry Page sa podieľal aj na spustení systému Opener, start – upu, ktorý vyvíja lietajúce vozidlo BlackFly. Sumu, ktorú spoluzakladateľ Google do týchto projektov investoval bohužiaľ nepoznáme.


Zdroje: Business, insider, no1geekfun, entreprenuer.com

Najnovšie video