Najlepší cestný bicykel sveta dostaneš za niekoľko tisíc dolárov

Ľubica Račeková / 17. júla 2017 / Tech a inovácie

zdroj: Courtesy of Slipstream Sports

Počul si už o tomto bicykli?

Celý názov tohto skvelého bicykla je Cannondale SuperSix EVO a nedávno získal reputáciu ako jeden z najlepšie navrhnutých a vyvážených závodných bicyklov na trhu. Nedávno dokonca prišli jeho tvorcovia s vylepšením. Novinkou sú hydraulické kotúčové brzdy, takže bicykel zastaví lepšie a je ešte všestrannejší, otvára možnosť oveľa širších pneumatík pre väčšie pohodlie.

Takéto typy bicyklov používajú aj cyklisti na Tour de France, vrátane Peter Sagana a Pierra Rollanda a verzia Hi-Mod Disc z uhlíkových vlákien patrí tímu Cannondale-Drapac.

Tento bicykel sa ukázal ako hodný svojej ceny (4 200 dolárov), vzhľadom na svoje charakteristiky. A hoci žiadny bicykel nie je dokonalý, EVO zostáva jedným z najlepších všestranných výkonných cestných bicyklov.

Daniel McMahon/Business Insider

Cannondales sú navrhované v USA, vyrábané a montované v Číne a na Taiwane. Prvý bicykel tejto značky bol zhotovený v roku 1983 a slúžil na cykloturistiku.

Courtesy of Cannondale

V roku 1997 sa firma Cannondale stala prvým americkým výrobcom bicyklov, ktorý sponzoroval európsky tím profesionálov. Známy cyklista Cipollini raz počas fázy Tour de France povedal: ,,Cannondale je najlepší bicykel.“

Už v roku 2000 dosiahli špičkoví cyklisti s touto značkou úspechy. Pošťastilo sa konkrétne tímu Saeco.

V roku 2003 vytvorila firma bicykel typu Six13 s minimálnou hmotnosťou 6,8 kg.

Courtesy of Cannondale

V roku 2008 bol typ Six13 nahradený prvým závodným bicyklom od značky Cannondale s názvom SuperSix.

Courtesy of Cannondale

V roku 2012 vyvinuli SuperSix do modelu SuperSix EVO. Tento bicykel bol vo vplyvnom nemeckom časopise nazvaný ako „Najlepší bicykel na svete“.

Daniel McMahon/Business Insider

Model SuperSix EVO Hi-Mod Disc z roku 2017

Daniel McMahon/Business Insider

Cannondale sa o tomto bicykli vyjadruje ako o vyváženom prevedení hmotnosti, výkonu a manipulácie. Canndondale-Drapac stal prvým plnohodnotným tímom WorldTour.

Courtesy of Slipstream Sports

Kotúčové brzdy, o ktorých sa vedú veľké debaty. Niektorí tvrdia, že sú len ďalšou technológiou, ktorá tlačí značky, aby si zaobstarali nové bicykle. Iní poukazujú na skutočnosť, že disky robia bicykle ťažšie. Zástancovia týchto bŕzd však tvrdia, že disky poskytujú lepšie brzdenie a cesta s nimi je bezpečnejšia, najmä pri jazde na mokrej vozovke.

Daniel McMahon/Business Insider

Logo Cannondale

Daniel McMahon/Business Insider

Široké riadidlá ponúkajú mnoho pozícií pre ruky.

Daniel McMahon/Business Insider

Gumy majú 25 milimetrov. Spoločnosť Cannondale, spolu s ďalšími značkami, zastáva trend, že pokiaľ ide o pneumatiky a možnosti výbavy „väčšie je lepšie“.

Daniel McMahon/Business Inisder

Schválené UCI (UCI je riadiacim orgánom svetovej cyklistiky, Union Cycliste Internationale so sídlom vo Švajčiarsku)

Daniel McMahon/Business Insider

Tento bicykel má tiež technológiu proti vibráciám, je zabudovaná do oblasti rámu a vidlice.

 

Zdroj: businessinsider.com

Pridať komentár (0)