Najlepšia zamestnankyňa spoločnosti Apple zarába dvakrát viac ako samotný šéf Tim Cook

  • Apple je jednou z mála spoločností, ktoré platia najlepším zamestnancom viac ako samotnému šéfovi
  • Pýši sa tiež tým, že nerobí rozdiely medzi pohlaviami. Najlepšou zamestnankyňou s platom vyšším ako Tim Cook je paradoxne žena
apple
flickr
  • Apple je jednou z mála spoločností, ktoré platia najlepším zamestnancom viac ako samotnému šéfovi
  • Pýši sa tiež tým, že nerobí rozdiely medzi pohlaviami. Najlepšou zamestnankyňou s platom vyšším ako Tim Cook je paradoxne žena

Spoločnosť Apple je známa tým, že ľudí nediskriminuje podľa pohlavia. V mnohých spoločnostiach totiž stále zarábajú muži o čosi viac ako ženy. Situácia sa však pomaly, ale isto začína zlepšovať. Veľkým vzorom pre ostatných sú práve veľké mená vo svete biznisu. Apple si váži ženy rovnako ako mužov. Toto dokázala aj tým, že jej najlepším zamestnancom sa stala osoba ženského pohlavia.

Angela Ahrendts pracuje na seniorskej pozícii ako viceprezident pre maloobchod a internetový predaj. Aj napriek tomu, že je ženou, je najlepšie plateným zamestnancom. Táto 57-ročná odborníčka na obchod zarobila v roku 2017 24,2 milióna dolárov. Toto je suma, ktorú ročne zarobia známe americké celebrity.

Keď zamestnanec zarába viac ako šéf

Najväčším prekvapením je to, že dokonca aj samotný šéf spoločnosti Apple Tim Cook zarába takmer o polovicu menej ako Angela. Vyzerá to tak, že vo firme Apple si ako v jednej z mála naozaj uvedomujú, že úspech spoločnosti nestojí na samotnom šéfovi, ale hlavne na zamestnancoch.

Samozrejme, že Tim Cook zarába aj na akciách, ktoré vlastní. V roku 2011 získal z akcií 87,3 milióna dolárov. Angela nastúpila do spoločnosti s nahryznutým jabĺčkom v roku 2014. Mala obrovské skúsenosti s riadením. Bola totiž šéfkou luxusnej módnej značky Burberry. Opustila ju však práve kvôli lukratívnej ponuke spoločnosti Apple.

Aj keď je najlepšou zamestnankyňou, nie je sama, čo sa vysokých zárobkov týka. Pre príklad, viceprezident pre financie Luca Maestri zarobil za rok 2017 viac ako 24,1 milióna dolárov. Ďalším úspešným zamestnancom je viceprezident pre vývoj hardvéru Johny Srouji. Podobne ako Luca, aj on zarobil viac ako 24,1 milióna dolárov.


Je pravdou, že ľudia na vysokých pozíciách vo veľkých spoločnostiach bežne zarábajú vysoké čiastky. Apple je však výnimočné v tom, že im platí viac ako samotnému šéfovi. Toto sa len tak nevidí. „Veríme, že finančná kompenzácia, ktorú sme vyplatili vyššie uvedeným riadiacim pracovníkom za rok 2017 hodne odráža a oceňuje ich prínos k tomu ako sa nám darí,“ píše sa vo vyhlásení spoločnosti Apple.

zdroj: thisisinsider.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech