Najlepšie Android aplikácie, ktoré bude závidieť každý majiteľ iPhone

Timotej Vančo / 10. júna 2016 / Tech a inovácie

Jedna z najlepších vecí o Androide je, že ponúka oveľa väčšiu slobodu v aplikáciách, v porovnaní s konkurenčným iPhone-om. Niektoré z najviac inovatívnych aplikácií pre Android sú výnimočné tým, že Apple by niečo také jednoducho nedovolil.

Tieto aplikácie ti napríklad dovoľujú hacknúť si svoj smartphone pre používanie notifikačnej LEDky, nahrávanie tvojho displeju alebo dokonca získať voľné kredity na nákup ďalších aplikácii.

Ale pamätajte, nechváľte sa veľmi pred svojimi kamarátmi, ktorí majú iPhone.

ADV Screen Recorder ti umožní natočiť to, čo sa deje na displeji tvojho telefónu.

ADV

Ak chceš natočiť, čo sa práve deje na tvojom displeji, na iPhone sa ti to nepodarí. ADV Screen Recorder natočí, čo sa práve deje na tvojej obrazovke s možnosťou uloženie pre neskoršie použitie. Nevyžaduje ani žiadny zásah do OS.

Google Opinion Reward ti dá peniaze na nákup v Google Play Store len za vypĺňanie formulárov.

Opinion

Používanie Google Opinion Reward je veľmi jednoduché. Odpovieš na par prieskumov, ktoré sa tykajú spotrebiteľov a zarobíš si tým kredity do Google Play. Vždy budeš upozornený, ak je príležitosť na prezretie ďalšieho prieskumu a za jeho vyplnenie/odpovedanie na otázky si zarobíš 0,88€.

Audify ti počas šoférovania automaticky prečíta tvoje notifikácie.

Audify

Ak šoféruješ a potrebuješ si pozrieť notifikácie na mobile, je to vždy veľmi nebezpečné. Audify ti pomôže tým, že prečíta všetky tvoje upozornenia nahlas a uľahčí ti tým robotu a pomôže k lepšiemu sústredeniu počas jazdy v aute.

Muzei premení tvoju tapetu na „živé múzeum“.

Muzei

Muzei ti zmení pozadia na rôzne umelecké diela počas každého dňa.

Odomkni si telefón tvárou a hlasom za pomoci AppLock Face/Voice Recognition.

Unlock

AppLock Face/Voice Recognition je veľmi zaujímavá aplikácia, ktorá ti umožní odomknutie telefónu len pomocou hovoreného slova alebo naskenovaním tvare. Taktiež si môžeš vybrať, ktoré aplikácie budú konkrétne touto metódou zabezpečene. Naopak aplikácia odfotí tvár inej osoby, ktorá sa ti snaží dostáť do telefónu.

Udrž si svoj mobil čistý s Avast Mobile Security and Antivirus.

Keep

Niekto nevytvára aplikácie len na pomoc ľudom ale naopak, aj pre získanie dôležitých údajov alebo iných citlivých vecí z mobilu. Táto aplikácia udrží v bezpečí všetko potrebné. Umožňuje odfotenie alebo nahratie audia, ak ti niekto ukradne telefón.

Light Flow ti dovolí hacknúť si LED na telefóne pre rôzne notifikácie.

Light

Ak tvoj telefón obsahuje LED pre notifikácie. Aplikacia Light Flow ti dovolí priradiť akúkoľvek farbu na akúkoľvek notifikáciu.

Wikileaks ti umožňuje prehliadať si rôzne uniknuté dokumenty.

Wikileaks

Apple malo taktiež Wikileaks, ale vymazali ho z App Storu. Pre Android zariadenie toto ale neplatí a stále si môžete túto aplikáciu stiahnuť na Google Play. Wikileaks aplikácia ti ponuka množstvo uniknutých súborov a článkov.

Lux zabezpečí ešte nižší jas obrazovky aký povoľuje výrobca.

Lux

Lux vie zmeniť aj prednastavený minimálny jas obrazovky. Môžeš si ho znížiť, napríklad ak čítaš v noci články na StartItUp. Taktiež ti ponúka Night Mode, ktorý sa automaticky zapne pri západe slnka.

Pomocou tTorrentu môžeš hľadať a sťahovať torrenty.

Torrent

tTorrent môžeš využiť na sťahovanie všetkých torrentov, tak ako aj na počítači. Samozrejme obsahuje aj všetky vlastnosti plnohodnotnej aplikácie, ktorú používaš doma na počítači.

Mighty Text môžeš využiť na odosielanie správ z počítaču.

Mighty

Mighty Text ti umožní prijať a odpísať na SMS priamo z počítaču alebo tabletu, čo je veľmi praktické, ak práve pracuješ a nemáš čas sledovať aj mobil.

Cerberus je najlepšia aplikácia ak ti ukradnú telefón.

Cerberus

Cerberus je jedna za najlepších aplikácii, ktoré treba použiť po ukradnutí mobilu. Viem, znie to divne, ale môže to pomôcť pri jeho hľadaní. Cerberus ti ponúka funkcie ako ovládanie mobilu z webstránky, alebo cez SMS, zapnúť alarm aj keď má mobil nastavený tichý režim, spustiť vibrácie alebo zamknúť mobil na heslo, nahrať audio s mikrofónom, pozrieť si na diaľku prijaté a odchádzajúce hovory a dokonca aj schovať Cerberus aplikáciu aby zlodej vôbec nevedel, čo sa deje.

AirDroid robí zdieľanie dokumentov medzi PC a mobilom oveľa jednoduchšie.

Airdroid

AirDroid ti zjednoduší posielanie súborov, textov, notifikácii a rôznych iných vecí medzi dvoma zariadeniami.

HoverChat ti umožňuje odpisovať bez toho aby si vypínal inú aplikáciu.

HoverChat

HoverChat je aplikácia na posielanie správ, ktorá ti ale zároveň umožňuje paralelné používanie inej aplikácie, alebo sledovania videa. V HoverChat-e si môžeš nastaviť aj veľkosť a umiestenie chatovacieho okna.

Cover uloží tvoje najpoužívanejšie aplikácie na zamknutú plochu.

Cover

Cover odstráni zbytočné hľadanie používaných aplikácií v danom čase. Cover vie kedy šoféruješ, kedy si doma alebo kedy je večer a podľa týchto aktivít ti nastaví najpoužívanejšie aplikácie hneď na zamknutú plochu.

Locale môžeš využiť na upravenie všetkých detailov.

Locale

Locale je aplikácia na zautomatizovanie mobilu. Môžeš si nataviť, aby sa niečo zmenilo ak ti zavolá kamarát, máš nízku batériu, zmenil si svoju polohu, otočil si telefón horizontálne alebo vodorovne alebo je konkrétny čas. Napríklad pri znížení batérie na 20% si vieš nastaviť aby sa znížil aj jas obrazovky, alebo ak otočíš telefón o 90 stupňov, aktivuješ tichý režim.

Google Sky Map ti spraví pozeranie na hviezdy zábavou.

SkyMap

Sky Map bolo vytvorené Googlom, aby sa ľudom ľahšie učilo súhvezdia a názvy planét. Stačí ak nasmeruješ mobil na oblohu a hneď uvidíš, aké súhvezdia sa nad tebou nachádzajú.

Tasker je ďalšia aplikácia, s ktorou si prispôsobíš každý aspekt mobilu.

Tasker

S viac ako 200 vstavanými možnosťami úpravy OS, je Tasker ďalšia dobrá aplikácia na zmenu správania sa tvojho mobilu pri konkrétnej zmene. Tasker podporuje čas, deň, polohu, kalendár, widgety, skratky alebo rôzne ďalšie možnosti, ktoré môžu slúžiť ako spúšťač.

UCCW ti umožňuje vytvoriť si vlastný widget.

UCCW

UCCW ti umožňuje vytvoriť si vlastný widget pre domácu plochu. Jednoducho si len vyberieš z mnohých tvarov alebo farieb a potom si určíš, čo chceš aby ti zobrazoval. Napríklad text, správy, obrázky, počasie, hodiny atď.

Uncloaded uloží všetku cloudovú pamäť na jedno miesto.

uncloaded

V dnešnej dobe, keď je už mnoho cloudovych úložísk sa môže stať, že už ani nevieš, čo si si kam uložil. S aplikáciou Uncloaded si dáš dokopy všetky cloudove úložiská a budeš v tom mat väčší poriadok.

Drupe ti ukáže každú možnosť kontaktovania tvojich kamarátov.

Drupe

Drupe je aplikácia, ktorá ti najprv ukáže zoznam priateľov aby si si vybral „koho“ chceš kontaktovať. Potom si vyberieš „ako“ ho chceš kontaktovať. Máš na výber z volania, posielanie SMS, Facebook správy, WhatsApp správy atď.

So Solid Explorer budeš mat vo všetkých dokumentoch poriadok.

Explorer

Solid Explorer je jedna z najlepších aplikácií na hľadanie potrebného súboru. Umožňuje hľadanie požadovaných súborov tak isto, ako by si to robil aj na PC. Solid Explorer podporuje aj cloudové úložiská ako Dropbox, Box, Google Drive, OneDrive, Mega a Owncload.

Zdroj: businessinsider.com, zdroj fotografií: play.google.com

Pridať komentár (0)