Najlepšie aplikácie pre iPhone, ktoré na Android zatiaľ nenájdeš

Timotej Vančo / 15. júna 2016 / Tech a inovácie

To najlepšie na vlastnení iPhone je rozhodne kvalita, ktorú ponúka stabilita, ktorou je značka povestná a pravidelné aktualizácie OS. Mnohokrát sa stane, že vývojári dajú najprv von aplikáciu len pre iOS a až neskôr pre Android. Nie je to fér, ale čo s tým narobíš.

Ak máš iPhone, môžeš využiť množstvo aplikácii na cestovanie, pripomienky alebo kvalitné appky na úpravu fotiek. Zaručujem ti, že v tomto zozname aplikácii, určite nájdeš niečo nové, čo sa ti zapáči.

 

Hitlist

Hitlist

foto: hitlistapp.com

Hitlist je aplikácia, ktorá ti šetrí peniaze tým, že ti povie, kedy je najlepší čas cestovať a zároveň ti hneď vyberie aj destinácie, ktoré by sa ti mohli páčiť. Najväčší problém mnohých aplikácií je, že ťa nútia si vybrať konkrétne dátumy a miesta. Hitlist ti ale ukazuje možnosti cestovania do rôznych miest a v rozdielnych časoch, aby ti ušetril čo najviac peňazí.

Cena: Zadarmo

 

Ummo
ummo

foto: businessinsider.com

Ummo je aplikácia, ktorá ti pomáha zlepšiť komunikačné schopnosti. Počas tvojich rozhovorov sleduje, kedy použiješ slová, ako napríklad „uhm“. Cieľom je lepšie porozumenie tvojej reči, zlepšenie rozprávania pred verejnosťou a zdvihnutie tvojich komunikačných schopností na ďalší level.

Cena: 1,76€

 

Workflow

11348-4130-IMG_5155-l

foto: appleinsider.com

Workflow bol vytvorený za účelom šetrenia tvojho času. Spojí rôzne úlohy, ktoré pravidelne robíš, do jedného kliknutia. Napríklad si vytvoríš niečo ako widget, ktorý ti po kliknutí odošle do Dropboxu poslednú odfotenú fotografiu. Alebo si zavoláš Uber na miesto ďalšej akcie, kde sa budeš nachádzať podľa kalendáru. Môžeš si tieto „šetriče času“ pridať aj na zamknutú obrazovku, aby si maximálne ušetril čas.

Cena: 2,65€

 

Fresh Air

fresh air

foto: iTunes

Fresh Air je jedinečná aplikácia, ktorá ťa veľmi jednoduchými a krásnymi vizuálnymi efektami informuje o počasí. Môžeš ísť v čase dopredu, aby si vedel, ako sa bude počasie vyvíjať. Aplikácia ti pridá do kalendáru upozornenie na nadchádzajúce počasie. Už sa viac nebudeš musieť báť, že zmokneš.

Cena: Zadarmo

 

NYT Now

NYTnow

foto: businessinsider.com

New York Times má špeciálne vytvorený tím, ktorí túto aplikáciu vytvorili, spravujú a updatujú najnovšie informácie. Zaujímavá vec je, že do aplikácie nezdieľajú len ich články, ale aj články z iných portálov. Ak chceš vedieť najnovšie informácie ako prvý, sťahuj určite túto appku.

Cena: Zadarmo

 

Enlight

enlight-photo-editing-app-2-1500x1000

foto: digitaltrends.com

Enlight zvládlo dať dokopy mnoho nástrojov na editovanie fotografií do jednej nádhernej aplikácie. Obsahuje mnoho filtrov, nástrojov na úpravu či efekty, ktoré ti pomôžu vylepšiť tvoje fotky alebo ich pretransformovať do niečoho úplne nového.

Cena: 3,53€

 

Overcast

overcast

foto: businessinsider.com

Overcast je najlepšia aplikácia pre počúvanie podcastov (zvukových záznamov, ktoré autor zverejní na internet). Aplikácia Overcast obsahuje možnosť „smart speed“, kedy premaže všetky pauzy v rozprávaní a tým urýchli počúvanie daného podcastu. Vďaka novým updatom je Overcast zadarmo a všetky podcasty si môžete stiahnuť do iPhone a počúvať offline.

Cena: Zadarmo

 

Photoshop Fix

photoshop

foto: businessinsider.com

Photoshop Fix je nová aplikácia z dielne Adobe. Táto aplikácia obsahuje mnoho efektov, retušov a filtrov, ktoré ti všetky ponúka zadarmo. Môžeš si pomocou ne napríklad vyhladiť časti fotky alebo použiť „skvapalňovaciu“ možnosť na plochu, ktorá bude vyzerať ako tekutina.

Cena: Zadarmo

 

 

Product Hunt

product hunt

foto: businessinsider.com

Product Hunt sa vyšplhal až na úroveň aplikácie, ktorá obsahuje niečo ako go-to list stúpajúcich startupov a aplikácií zo Silicon Valley. Najnovšie už taktiež obsahuje kategórie pre knihy, podcasty a hry. Tiež dáva možnosť sledovať zakladateľov startupov, pozrieť si zbierky iných, zdieľať vlastné produkty za behu alebo sťahovať aplikácie počas prezerania.

Cena: Zadarmo

 

Manual

manual

foto: iTunes

Manual ti umožní využiť doslova všetky možnosti tvojej kamery (ako napríklad vyváženie bielej, ISO, zaostrovanie, časovú uzávierku atď.).

Cena: 1,76€

 

Vesper

Vesper

foto: iTunes

Vesper je aplikácia na zapisovanie si myšlienok, nápadov a pripomienok. Ku každému napísanému príspevku si môžeš pridať tag, pomocou ktorého môžeš jednoslovne vyhľadať daný príspevok a všetko, čo do aplikácie pridáš, bude zosynchronizované s tvojím Vesper účtom.

Cena: 8,84€

 

Paper

1000w

foto: minimallyminimal.com

Paper ma veľmi široké využitie. Od vytvorenia zoznamov po prezentácie, ktoré obsahujú tabuľky a grafy. Prakticky si užiješ prevedenie toho, čo by si napísal na papier v digitálnej forme.

Cena: Zadarmo

 

Clear

clear

foto: businessinsider.com

Clear je najjednoduchšia cesta pre sledovanie si toho, čo všetko máš spraviť. Jednoducho si vieš upravovať svoje povinnosti, pridávať ich jednoduchým potiahnutím nadol a písaním. Ak si danú úlohu už splnil, potiahnutím vpravo ju zmažeš.

Cena: 4,43€

 

Tweetbot 4

Photo_Oct_01__14_11_05__1_.0

foto: theverge.com

Najlepšia aplikácie pre veľmi aktívnych používateľov Twitteru. Zjednoduší ti sledovanie tvojich štatistík na jednotlivých tweetoch, celého účtu a ešte ti aj premaže všetky reklamy, ktoré by si na svojej časovej osi inak musel prechádzať.

Cena: 4,41€

 

Giphy Cam

Giphy Cam

foto: iTunes

Giphy Cam je nová aplikácia. Je podobná Photo Booth pre Mac, s ktorým sa vytvárajú GIF obrázky. Vyberieš si filter a pozadie a potom stlačíš tlačidlo pre nahrávanie a vytvoríš si vlastný GIF s možnosťou uloženia alebo zdieľania na sociálnej sieti.

Cena: Zadarmo

 

„Mr Jump“

mr jump

foto: iTunes

„Mr Jump“ je očarujúca hra, ktorá sa stane pre teba veľmi ľahko návykovou. Hlavného hrdinu hry ovládaš, ako on dúfa, pre prejdenie celého kaňonu plného skokov a priepastí. Najnovšia aktualizácia prináša nové levely a aj schopnosť jet-packu.

Cena: Zadarmo

 

Hyperlapse

hyperlapse

foto: iTunes

Donedávna sme potrebovali na vytvorenie neroztraseného časozberného videa drahé statívy a stabilizačné zariadenia. Našťastie ale Hyperlapse od Instagramu používa stabilizačné techniky obrazu pre stabilizovanie nestabilných záberov. Výsledky sú naozaj veľmi pôsobivé. Túto aplikáciu využiješ pri zachytávaní športových okamihov, jázd autom, behu alebo počas jazdy na bicykli.

Cena: Zadarmo

 

Litely

litely

foto: iTunes

Litely je výkonná aplikácia pre úpravu fotiek pomocou pridávania jemných filtrov. Dotykom dvoch prstov si pozrieš, ako fotka vyzerala pred úpravou a pomocou nedeštruktívnych zmien sa nemusíš báť, že by si stratil originál fotky.

Cena: Zadarmo

 

Pedometer++

pedometer

foto: iTunes

Pedometer++ je praktická aplikácia – ak si chceš každý deň pozrieť údaje o tvojich denných aktivitách. Sú dve rýchle možnosti, ako si skontrolovať svoj denný progres. Môžeš potiahnuť lištu dolu, aby si videl svoj widget pre Pedometer++ v notifikačnom centre, alebo sa stačí pozrieť na ikonku aplikácie, kde uvidíš koľko krokov si dnes už spravil.

Cena: Zadarmo

 

Sky Guide

Sky Guide

foto: iTunes

Používanie Sky Guide je veľmi jednoduché a prirodzené. Stačí namieriť svoj telefón alebo tablet na oblohu a Sky Guide ti zobrazí všetky hviezdy, planéty a súhvezdia, ktoré sa nad tebou nachádzajú.

Cena: 1,76€

 

Moleskine

Moleskine

foto: iTunes

Moleskine je nová aplikácie, ktorá patrí do kategórie kalendárov. Moleskine zorganizuje všetky tvoje udalosti do zoznamu (zobrazenie mesiacu ako celku nepodporuje) a taktiež ti zobrazí predpoveď počasia s možnosťou privolania Uberu.

Cena:  4,41€

zdroj: businessinsider.com, zdroj titulnej fotografie: theverge/enlight

Pridať komentár (0)