Najnebezpečnejšia bezpečnostná agentúra sveta. Pracovník stlačil zlé tlačidlo, ktoré spôsobilo paniku v celej krajine a problémy majú aj s heslami

  • Havajská bezpečnostná agentúra je pravdepodobne tou najnebezpečnejšou na svete
  • Namiesto bezpečnosti a pokoja spôsobil roztržitý pracovník obyvateľstvu infarktové stavy
  • To však nie je všetko, pbľúbenou kratochvíľou zamestnancov je zverejňovanie dôležitých prístupových hesiel na sociálnych sieťach
bezpečnosť
facebook.com
  • Havajská bezpečnostná agentúra je pravdepodobne tou najnebezpečnejšou na svete
  • Namiesto bezpečnosti a pokoja spôsobil roztržitý pracovník obyvateľstvu infarktové stavy
  • To však nie je všetko, pbľúbenou kratochvíľou zamestnancov je zverejňovanie dôležitých prístupových hesiel na sociálnych sieťach

Tento príbeh sa skutočne stal. Havajskí obyvatelia sa po sladkom piatkovom spánku prebudili do hororového sobotného rána. Namiesto kľudných raňajok v kruhu blízkych museli riešiť otázku života a smrti: „Najem sa a zomriem alebo prežijem?“ Na mobilné telefóny obyvateľov bola totiž minulé sobotné ráno doručená správa, ktorá sa šírila krajinou ako blesk a hovorila nasledovné: Hrozba zásahu balistickou raketou! Vyhľadajte okamžite úkryt! Toto nie je cvičenie!

Možno sa našli pochybovači, ktorí si mysleli, že ide o nevhodný vtip. Stačilo však zapnúť televízny prijímač alebo rádio a pochybnosti sa okamžite rozplynuli ako para nad hrncom. Všetko, čo malo minimálne dve nohy, utekalo hľadať úkryt. Aspoň nejaká iskierka nádeje na prežitie. Napätie opadlo po vyhlásení guvernéra štátu, ktorý potvrdil nasledujúce: Vinníkom celej katastrofy bol zamestnanec bezpečnostnej agentúry, ktorý stlačil nesprávne tlačidlo. Agentúra si za svojimi pracovníkmi stojí a momentálne meno vinníka bezpečne tají.

Heslá na sociálnej sieti

Americká vláda chce celú situáciu prešetriť, nakoľko hrať sa s bezpečnosťou krajiny, ktorá je v dosahu „Kórejského agresora“, sa jednoducho nepatrí. Toto však nebol jediný prešľap „nebezpečnej bezpečnostnej agentúry“. Okrem toho, že pracovníci radi stláčajú nesprávne tlačidlá, majú radi aj fotografovanie sa s dôležitými prístupovými heslami s následným zverejňovaním fotografií na sociálnych sieťach.

Fotografia z júla minulého roka zachytáva manažéra agentúry, Jeffreyho Wonga, stojaceho vedľa pracovného miesta plného LCD displejov monitorujúcich bezpečnostnú situáciu. To, čo však upútalo verejnosť, boli dva malé papieriky nalepené na spodnej časti displejov. Na jednom z nich bol zjavne bezpečnostný kód na vstup do systému, ktorý by mal ostať tajomstvom. Vyzerá, že v bezpečnostnej agentúre je bezpečnosť natoľko vysoká, že riziko zneužitia vstupného kódu vlastne nehrozí.

Druhý papierik priniesol aspoň trošku zábavy. Stojí na ňom: „Odhlás sa!“ Vyzerá, ze pracovníci majú v otázke bezpečnosti poriadny zmätok. Na jednej strane by sa mali odhlásiť, ale na druhej strane o pár centimetrov vedľa zverejnia heslo. Je takmer isté, že o podarenej bezpečnostnej agentúre z Havaja budeš ešte mnoho počuť.

zdroj: businessinsider.com , bbc.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech