Nápojového giganta viedla viac ako desaťročie a posilnila tento svetový fenomén. Teraz nadobro odchádza

  • Nápojový gigant spoločnosť PepsiCo sa lúči so svojou šéfkou Indrou Nooyi
  • Tá sa vo veku 62 rokov rozhodla z funkcie odstúpiť
  • Jej miesto by mal obsadiť skúsený Ramon Laguarta
pepsi
flickr
  • Nápojový gigant spoločnosť PepsiCo sa lúči so svojou šéfkou Indrou Nooyi
  • Tá sa vo veku 62 rokov rozhodla z funkcie odstúpiť
  • Jej miesto by mal obsadiť skúsený Ramon Laguarta

Indra Nooyi sa po dvanástich rokoch lúči s nápojovou spoločnosťou PepsiCo. Svojmu nástupcovi ju prenechá v dobrom stave. Pre Pepsi pracovala od roku 1994 a vďaka svojej šikovnosti získala v roku 2006 pozíciu šéfky. Pod jej vedením vzrástli príjmy spoločnosti z 35 miliárd na 63,5 miliárd dolárov. Tento úspech vyvracia tvrdenia kritikov, že ženy nepatria na vedúce pozície.

Bola vôbec jedinou vedúcou osobnosťou spoločnosti PepsiCo, ktorá bola zahraničného pôvodu. Indra je totiž Indka. Jej úspešná cesta sa teraz chýli ku koncu. Svoju stoličku opustí v októbri tohto roka. Zo spoločnosti však úplne nezmizne. Do roku 2019 bude zastávať pozíciu predsedu spoločnosti. „Môj čas strávený na pozícii CEO bol úžasný, ale v určitom bode si sadnete a poviete si, že je čas podporiť zmenu,“ napísala v oznámení o svojom odstúpení.

Aké budú jej ďalšie kroky potom, čo opustí pracovný kolotoč? Určite neplánuje pracovať, aj keď sa budú o ňu konkurenčné spoločnosti trhať. Najviac sa teší na oddych. Ten si predstavuje pod počúvaním hudby a prechádzkami lesom. Chcela by sa angažovať aj v pomoci ženám, ktoré túžia po úspechu. Tých je totiž na vysokých pozíciách ako šafranu. Chce pomáhať talentom na ceste za úspechom.

Kto ale nahradí v PepsiCo Indru? Voľba padla na Ramona Laguarta, ktorý je v spoločnosti už veteránom. Pracuje tu celých 22 rokov. Prvé skúsenosti zbieral v spoločnosti Chupa Chups. Do Pepsi nastúpil v roku 1996. Tu mal na starosti divíziu pre Európu a subsaharskú Afriku. Ramon sa narodil v Barcelone. Je to multitalent na jazyky. Dokáže rozprávať po anglicky, grécky, španielsky, nemecky, francúzky a katalánsky.

So svojimi dlhoročnými skúsenosťami je pre túto pozíciu ako stvorený. PepsiCo je úspešná spoločnosť, pre Ramona by teda nemal byť problém zachovať jej dobré meno, prípadne ju posunúť aj o level vyššie. Do kresla šéfa by si mal zasadnúť už tretieho októbra.

zdroj: bloomberg.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech