Návštevnosť Facebooku poriadne poklesla. Jeho pozícia je ohrozená

  • Facebook si síce udržiava stabilný počet užívateľov, avšak ich záujem klesá
  • Situácia s návštevnosťou sa zhoršila až natoľko, že Facebook pravdepodobne uvoľní svoje miesto druhej najnavštevovanejšej stránky v USA
  • Na to si už brúsi zuby konkurencia v podobe YouTube
facebook
flickr
  • Facebook si síce udržiava stabilný počet užívateľov, avšak ich záujem klesá
  • Situácia s návštevnosťou sa zhoršila až natoľko, že Facebook pravdepodobne uvoľní svoje miesto druhej najnavštevovanejšej stránky v USA
  • Na to si už brúsi zuby konkurencia v podobe YouTube

Spoločnosť Facebook sa v priebehu posledných týždňov poriadne otriasla a Mark Zuckerberg má určite dosť roboty s tým, aby všetko fungovalo, tak ako má. Po oznámení o znížení príjmov spoločnosti a biednym vyhliadkam na najbližšie roky poklesli akcie v priebehu jedného jediného dňa o 24 %. Akcie sú stále pod svojou maximálnou hodnotou, ktorá bola ešte 25 júla vo výške 217 dolárov za kus. Po oznámení však poklesla na 176 dolárov. Dnes je síce hodnota vyššia, ale stále ďaleko od maxima.

Facebook dokonca kritizovali aj vlastní zamestnanci, ktorí tvrdia, že spoločnosť bez rozmyslu naberá obrovské množstvo nepotrebných pracovníkov. Tí zhltnú veľkú časť rozpočtu. Predstavitelia Facebooku potvrdili, že výdavky budú najbližšie roky podstatne vyššie. Dôvodom je, samozrejme, zvýšenie bezpečnosti, ktorá bola poriadne chabá a mala obrovské medzery.

Facebook VS YouTube

Toto však nie je jediná starosť Facebooku. Problémom začína byť aj návštevnosť. Tá bola v minulosti podstatne vyššia, ako je tomu dnes. Pred dvoma rokmi sa na sieť ľudia mesačne prihlásili rekordných 8,5 miliardy krát. Dnes je tomu inak a je to len 4,7 miliardy krát.

Prieskumná spoločnosť SimilarWeb, ktorá analyzuje návštevnosť webov tvrdí, že Facebook už čoskoro spadne z druhej priečky najnavštevovanejších stránok v USA. Dôvodom je YouTube, ktoré má v súčasnosti mesačnú návštevnosť 4,5 miliardy.

Do pokorenia čísel Facebooku mú tak chýba už len kúsok. Návštevnosť YouTube totiž na rozdiel od návštevnosti Facebooku rastie raketovým tempom. Prvé miesto rebríčka najnavštevovanejších stránok v USA obsadil s prehľadom Google, ktorý jednoducho chtiac či nechtiac musia ľudia využívať, pretože je najlepší. Náskok Google je obrovský a nikto ho neprekoná.

Mesačne ho totiž užívatelia navštívia viac ako 15 miliárd krát. Zaujímavé je súperenie Amazonu a spoločnosti Yahoo. Tu je súboj veľmi vyrovnaný. Amazon dokonca v súčasnosti vedie v návštevnosti. Dôvodom tohto dočasného skoku je však nedávny Prime Day, ktorý dokonca spôsobil výpadky webu. Je tak možné, že čísla za tento mesiac budú mierne odlišné.

zdroj: finance.yahoo.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech