Navštívila exotickú Áziu, unikla útoku žraloka v Oceánii. Lucka ti ukáže, ako precestovať za pár šupov svet

  • Lucie Hopková precestovala takmer všetky kontinenty
  • Radí, ako výhodne cestovať pri finančnej neistote
  • Ponúka vychytávky pre cestovateľa – začiatočníka
cestovateľka Lucka
Instagram/Lucie_wanderlust_lu
  • Lucie Hopková precestovala takmer všetky kontinenty
  • Radí, ako výhodne cestovať pri finančnej neistote
  • Ponúka vychytávky pre cestovateľa – začiatočníka

Cestovateľku Luciu Hopkovú definuje láska k cestovaniu a spoznávaniu rôznych kútov sveta. Svedčí o tom aj fakt, že na svojom konte má už takmer všetky precestované kontinenty a jej sny sa tým ani zďaleka nekončia.

K cestovaniu ju však neviedla len prostá túžba spoznávať jednotlivé miesta, krajiny, príslušné kultúry, ale aj snaha zlepšiť sa v jazykoch (predovšetkým v angličtine). Svoju vytúženú slobodu si chcela užívať aj naďalej, no jej sen sa rozplynul v okamihu, ako vo svete začala vyčíňať pandémia koronavírusu.

Ani nepriazeň osudu ju však nezastavila a dnes ti prinášame rozhovor aj o tom, ako si svoje cestovateľské sny môžeš splniť ty sám.

Lucie Hopková je cestovateľka už od svojich 21 rokov. Prvá krajina, kam nadšene vstúpila, bolo Francúzsko. Pracovala tam ako opatrovateľka a sama tvrdí, že sa jej páčila schopnosť rozumieť francúzštine a vedieť v tomto jazyku komunikovať.

„Fascinujúce bolo rozumieť cudzincom, spoznávať ich kultúru, zvyky a hlavne mať nové zážitky spojené so slobodou,“ hovorí.

 
 
 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Příspěvek sdílený LucieLu (@lucie_wanderlust_lu)

Krajina, ktorá stojí za spomenutie a nebola len brigádou, je Thajsko. Lucka túto krajinu precestovala skoro celú a označuje to za skutočné dobrodružstvo.

„Jediné, čo sme vedeli, bol dátum príletu, dátum odletu a to, kde budeme spať prvú noc,“ vraví. Cestovala sem s bývalým priateľom. Boli zbalení do jedného ruksaku.

„Až v Thajsku som si uvedomila, čo je to skutočné cestovanie. Môžeš spoznávať rôzne zákutia, príbehy ľudí domácich aj cudzincov a najviac ma ukájala tá sloboda,“ spomína Lucka.

Nepredvídateľné thajské kráľovstvo

Lucka nám porozprávala zopár zážitkov. Každý deň si plánovali inú cestu a výlet, no každý jeden niesol v sebe čaro z nepoznaného a neprebádaného. Cez noc cestovali vlakom a ráno sa kochali novým miestom, na ktorom zažívali úplne iné pocity.

„Tie chute, vône, ľudia, ich mentalita, všetky zákutia Bangkoku a príroda tejto krajiny priniesli úplne iný vánok do môjho života.“

Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

Zdroje: Instagram/Lucie_wanderlust_lu , Youtube/Martin Kottek

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá