Nedostatok inovácie v technologickom priemysle

  • Na veľkých medzinárodných technologických výstavách môžeme vidieť všetko, čo nám môže technologický priemysel ponúknuť pre daný rok a čo následne za pár mesiacov uvidíme na policiach obchodov. Od veľkých spoločností máme veľa očakávaní, no nejako na to zabúdajú. Niektorí by povedali, že tieto výstavy začínajú byť nudné.
image_1448818249.jpeg
  • Na veľkých medzinárodných technologických výstavách môžeme vidieť všetko, čo nám môže technologický priemysel ponúknuť pre daný rok a čo následne za pár mesiacov uvidíme na policiach obchodov. Od veľkých spoločností máme veľa očakávaní, no nejako na to zabúdajú. Niektorí by povedali, že tieto výstavy začínajú byť nudné.

 

To isté platí aj pre Apple Event – kde vždy len potvrdia to, čo už aj tak všetci vedia. Malá aktualizácia iPhone, iPad a Mac portfólia za vysokú cenu. Tento rok bol najväčší WAU moment predstavenie Stylusu. Inovácia, ktorá tu je už niekoľko rokov, len teraz má táto „ceruzka“ nálepku odkusnutého jablka a prehnanú cenu. Steve Jobs sa určite v hrobe obracia. Myslím, že toto je ten moment, kedy sa technológia stáva menej vzrušujúcou a viac rutinou.

 

 

Je to technológiou?

Je pravda, že za posledných 10 rokov sa udialo veľa vecí, no po dlhodobom raste tohto priemyslu bude nevyhnutne nasledovať pokles. Moorov zákon (empirické pravidlo, že zložitosť integrovaných obvodov sa zdvojnásobuje každých 24 mesiacov, pričom cena ostáva konštantná) sa stáva obsolentným a to je jeden z indikátorov, že tento priemysel sa približuje k svojim limitom. Vidíme veľké spoločnosti prichádzať s niečím novým a rýchlejším každých 6 mesiacov.

 

Alebo nervozitou?

Investori sú ostražitejší. Hoci je riziko súčasťou biznisu, nikto nechce zopakovať katastrofu s 3D televízormi. Určite si viete predstaviť, ako chyby minulosti bránia veľkým technologickým gigantom skúšať nové veci. Na druhej strane, čo môže byť zlé na malom vylepšení rozlíšenia?

 

 

Čas urobiť zmenu

Mali by sa otvoriť dvere hardvérovým inžinierom, pretože tí softvéroví už majú svoje otvorené platformy. Hardvér nemá rovnakú flexibilitu ako softvér. Vývoj hardvéru nešiel rovnakou rýchlosťou ako vývoj softvéru a je veľmi ťažké fungovať ako malý a neznámy hardvérový vývojár.

 

Otvorená hardvérová platforma

Pre modulárne zariadenia môžu vývojári vytvárať hardvérové časti rovnako ako softvérové aplikácie. Koncepty modulárnych zariadení sú to, čo dostane hardvér na rovnaké ihrisko a vytvoria pre hardvér to, čo obchod s aplikáciami spravil pre softvér. Google cez Projekt Ara do tejto oblasti už investuje a očakávame, že tento projekt uvidíme v rukách zákazníkov už v roku 2016.

 

 

Počkajte! Ešte tu ej niekto

Vytvorili prvé modulárne smarthodinky na svete. Blocks je malá skupina nadšených hardvérových vývojárov, ktorí svojou kampaňou na Kickstarteri vyzbierali 1,613,874 dolárov od 5,063 ľudí. Títo chalani sa tak dostali medzi TOP 15 technologických kampaní na Kickstarteri.

Čo sú zač tie modulárne smarthodinky? Je to možnosť voľby pre zákazníka. Už si nebudete musieť vyberať medzi smarthodinkami a robiť ústupky, pretože sa vám jedny páčia, ale nemajú takú funkciu ako tie druhé. Teraz si len jednoducho kúpite taký modul, ktorý potrebujete a ktorý bude stať zlomok ceny, ktorú by ste zaplatili za smarthodinky s danou funkciou.

Chalani sú otvorení akýmkoľvek návrhom a preto prezentujú Blocks ako otvorenú hardvérovú platformu. Dokonca odhalili plány pre 3D tlač svojich modulov. Predstavte si, že si vytvoríte hardvérový modul podľa svojich potrieb, tak ako to býva pri vývoji rôznych aplikácii. Zaujímavé, však?

Toto je tá hardvérová inovácia, ktorá tu chýba a ktorá hádam inšpiruje ďalších…

 

Zdroj: medium.com 

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá