Nesmrteľnosť na dosah ruky? Zázračná molekula dokáže zastaviť starnutie o desiatky rokov

  • Budú v budúcnosti ľudia žiť večne? Po najnovšom objave vedcov sa totiž budú môcť ľudia s ľahkosťou dožívať aj 150 rokov
  • Tieto nadprirodzené schopnosti by nám mohla dať jedna jediná molekula, ktorej zázračné účinky potvrdili testy na myšiach
lieky
flickr
  • Budú v budúcnosti ľudia žiť večne? Po najnovšom objave vedcov sa totiž budú môcť ľudia s ľahkosťou dožívať aj 150 rokov
  • Tieto nadprirodzené schopnosti by nám mohla dať jedna jediná molekula, ktorej zázračné účinky potvrdili testy na myšiach

Zázračnú techniku, ktorá by mohla už v blízkej budúcnosti zmeniť život ľudí na celom svete, testujú vedci z austrálskeho Sydney. Vďaka ich objavu by sa už v budúcnosti mohli ľudia dožívať aj 150 rokov. Túto métu sa totiž zatiaľ nepodarilo dosiahnuť aj napriek tomu, že mnoho ľudí a zástancov zdravej výživy tvrdí, že práve konzumácia zdravej stravy by nás mohla k tomuto cieľu priblížiť.

Nie je to však pravda a táto hranica zatiaľ zostáva nedosiahnuteľná. Strava sama osebe totiž nedokáže zabrániť opotrebovaniu organizmu, dokáže iba oddialiť nástup zdravotných problémov. Horná hranica dožitia je pritom okolo sto rokov.

Práve opotrebovanie organizmu a jeho častí sa však podarilo spomaliť austrálskym vedcom na čele s absolventom Harvardovej univerzity profesorom Davidom Sinclairom. Ten sám tvrdí, že vďaka svojej vlastnej verzii molekuly, ktorú obsahuje malá tabletka, omladol o 24 rokov. Jeho 79-ročný otec začal po užívaní jeho objavu raftovať a zamiloval sa do turistiky. Jeho švagriná sa stala znovu plodnou po tom, čo u nej začala menopauza v 40-tich rokoch života.

Názov zázračnej chemickej molekuly, ktorú tabletka obsahuje je Nikotinamidadenindinukleotid a bežne sa nachádza v liekoch na liečbu Parkinsonovej choroby. Táto molekula má jeden zaujímavý účinok. Hrá dôležitú úlohu v produkcii energie pre ľudské telo. Vekom táto energia klesá a človek stráca mladícku vitalitu.

Na dlhý život nemusíš čakať do konca života

Používanie špeciálnej techniky v kombinácii s upravenou molekulou môže predĺžiť podľa vedcov ľudský život až na 150 rokov. Súčasťou tohto procesu nie je len nárast životnej energie, ale dokonca aj preprogramovanie ľudských buniek. Táto technika v kombinácii so životodarnou molekulou by mala umožniť kompletnú regeneráciu ľudských orgánov, ba dokonca umožniť paralyzovaným osobám opätovný pohyb.

Myši si už pokusmi prešli pomerne úspešne. Ich život sa predĺžil o 10 %. V súčasnosti sa chystajú rozsiahle testy na vzorke ľudí. Prvé by mohli prebehnúť už do dvoch rokov. Finálna verzia zázračného lieku by sa tak mohla dostať medzi širokú verejnosť už v horizonte piatich rokov. Cena za liek mladosti by nemala byť príliš vysoká. Za jednu tabletku dá zákazník asi toľko, čo stojí šálka lahodnej kávy.

Aj keď existujú lieky, ktoré túto molekulu obsahujú, Davido Sinclair ich neodporúča užívať nikomu. V novom objave totiž nejde presne o tú istú molekulu, ale o jej špeciálne upravenú verziu. Účinky tej klasickej nie sú preverené a nie je jasné, či by bolo jej užívanie bezpečné.

zdroj: dailymail.co.uk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech