Netflix ti umožní zarobiť si z pohodlia domova pekné peniaze

  • Na internete sa stretávame s mnohými možnosťami zárobku. Samozrejme, väčšina za veľa nestojí a od záujemcov namiesto zárobku vytiahne peniaze. Ale to neznamená, že neexistujú naozaj výnosné možnosti práce z domu. Jednu z nich momentálne ponúka streamovacia služba Netflix.
netflix
pixabay.com/wikimedia.org
  • Na internete sa stretávame s mnohými možnosťami zárobku. Samozrejme, väčšina za veľa nestojí a od záujemcov namiesto zárobku vytiahne peniaze. Ale to neznamená, že neexistujú naozaj výnosné možnosti práce z domu. Jednu z nich momentálne ponúka streamovacia služba Netflix.

Streamovacie video služby rastú ako huby po daždi. Nie každá sa však stane velikánom vo svojom obore. Začalo to YouTube a kde to skončí? To ukáže až budúcnosť. Netflix je jednou z naj platených služieb tohto zamerania a svoje postavenie sa snaží neustále upevňovať.

Veď viac ako 20 jazykových mutácií je už pekné číslo! A to so sebou prináša nové výzvy. Napríklad dodať svojim odberateľom aj obsah v príslušnej jazykovej podobe. Zvukový preklad je drahý. Ako to riešiť lacnejšie a na vysokej kvalitatívnej úrovni? Titulkovaním obsahu.

netflix služby

zdroj foto­gra­fie: wikimedia.org

Špičkovým prekladateľom Netflix štedro zaplatí

Ak si v angličtine ako doma, máš šancu privyrobiť si celkom slušné peniaze, a to všetko z pohodlia domova. Systém s názvom Hermes z dielní Netflixu ponúka ľudom z celého sveta možnosť podieľať sa na tvorbe titulkov pre rozličný obsah. Ak teraz skáčeš od radosti, že máš prácu na doma, tak také jednoduché to nebude.

Každý potenciálny kandidát musí prejsť zaujímavým testom. A ten vôbec nie je jednoduchý. 90-minútový test je rozdelený na päť častí a preverí také vecičky, ako schopnosť prekladu idiómov, odhalenie chýb v lingvistike, technických chýb a schopnosť titulkovania.

Vyhodnotenia testu sa nedočkavý účastník dočká po desiatich pracovných dňoch, kedy bude kontaktovaný priamo firmou. Ak bude odpoveď pozitívna, má sa na čo tešiť. Ak nie, je dosť možné, že bude roniť trpké slzy, keďže odmena je naozaj lákavá. Výška odmeny sa odvíja od jazyka. Napríklad, ak je zvukový formát v čínštine a preložíš ho do angličtiny, tak za minútu prekladu dostaneš 12 dolárov.

netflix

zdroj foto­gra­fie: pixabay.com

A výsledok pre firmu? Platené služby Netflixu sa vďaka tejto možnosti masívne rozšíria. Platí rovnica: viac zákazníkov – väčší zisk. Ďalej firma získa šikovných otestovaných ľudí. Doteraz totiž neexistoval hodnotiaci test pre profesionálnych mediálnych prekladateľov.

Ako sa dalo čakať, táto ponuka sa stretla s obrovskou odozvou a za dva týždne sa zapojili tisícky kandidátov z celého sveta. Firma sa vyjadrila, že je šokovaná takýmto obrovským záujmom. Určite ťa napadla otázka, či sa môžu zapojiť aj Slováci. Odpoveď je: áno. Testy nájdeš aj v slovenskom a českom jazyku. Tak na čo ešte čakáš?

Zdroj: thenextweb.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech