Neuveriteľné realitné portfólio Billa Gatesa, najbohatšieho muža na svete

Ľudovít Nastišin / 11. mája 2015 / Lifehacking

S trhovou hodnotou odhadovanou na niečo cez 80 miliárd dolárov je spoluzakladateľ Microsoftu Bill Gates najbohatším mužom planéty. Jeho realitné portfólio je presne také, aké by ste od miliardára očakávali. Okrem niekoľkých známych urobil Gates aj zopár tajných “nákupov” cez jeho ultra-privátnu investičnú firmu Cascade.

 

Gates trávi najviac času v jeho 6100 m2 rozľahlej vile v Medine (Washington). Zabralo mu to sedem rokov a $63 miliónov, aby postavil tento obrovský dom, ktorý je navyše preplnený množstvom high-tech vychytávok. Pozemok kúpil už v roku 1988 za dva milióny dolárov, no v súčasnosti je odhadovaný na $123 miliónov.

Vo vnútri hosťom pomáha high-tech senzor, ktorý monitoruje klímu a osvetlenie. Je tam aj izba s trampolínou, 20 metrový bazén, 6 kuchýň a jedáleň, ktorá dokáže pohostiť až 200 ľudí.

 

 

V októbri 2014 kúil Gates 228 akrový ranč Paseana za $18 miliónov. Majetok zahŕňa pretekársky okruh, hosťovský dom, kanceláriu, vybavenie pre veterinára, ovocný sad a 5 stodôl.

 

 

 

Všetky budovy sú plné dekorácií s jazdeckým motívom. Predtým, ako tento pozemok prišiel pod ruky Gatesa ho vlastnila expertka na chudnutie Jenny Craig.

 

 

Gates taktiež vlastní aj ďalšiu konskú farmu vo Wellingtone na Floride, ktorú kúpil za $8,7 milióna už v roku 2013. Dcéra Jennifer je zanietenou jazdkyňou a kedysi tam usporadúvali aj preteky.

 

 

Na titulku sa dostala napríklad aj informácia, že Gates dostal niekoľko tisícovú pokutu za to, že umiestnil skládku na “konský odpad” príliž blízko nedalekého rybníka. Stále je nejasné, či túto záležitosť vyriešil.

 

 

V roku 2009 údajne kúpil Gates ranč vo Wyomingu, ktorý kedysi patril Buffalo Bill Codymu. Avšak cena, ktorú zaplatil za 492 akrový pozemok nebola nikdy zverejnená. Pôvodne sa predával za $8,9 milióna.

 

 

Gates už urobil niekoľko investícií do realít prostredníctvom svojej osobnej investičnej firmy Cascade. Tieto zahŕňajú aj čiastočne vlastníctvo nóbl hotela Charles v Cambridge, Massachusetts.

 

 

Podľa Wall Street Journal vlastní Gates aj takmer polovicu holdingu v hotelovej sieti Four Seasons (taktiež cez Cascade), vrátane hotelov v Atlante a Houstone. Gates si delí 95% podielu so saudsko arabským princom Alwaleed bin Talalom.

 

 

V roku 2013 zaplatil Gates a niekolľko ďalších nemenovaných kupcov $161 miliónov za hotel Ritz-Carlton v San Franciscu. V súčasnosti má podľa WSJ hotel hodnotu $200 miliónov.

 

 

Cascade malo tak isto prsty v kúpe viac ako 4500 akrov farmárskej pôdy v Suwanee County na Floride, nedaleko komunity McAlpin. Jej dcérska spoločnosť zpalatila takmer $28 miliónov.

 

 

 

AK ŤA TENTO ČLÁNOK ZAUJAL, NEZABUDNI HO SHARNUT A DAŤ TAK O ŇOM VEDIEŤ AJ SVOJIM ZNÁMYM A KAMARÁTOM… STARTUPY DOKÁŽU SLOVENSKU PRINAVRÁTIŤ DRIVE!

 

Zdroj: businessinsider.com 

Pridať komentár (0)