Neviditeľným na Facebooku: Komplexný návod, ako uchrániť svoje súkromie!

Martin Bohunický / 28. októbra 2015 / Zaujímavosti

Schovať sa na Facebooku nie je tak úplne jednoduché.

 

Mark a jeho podriadení robia všetko preto, aby si na Facebooku o sebe zdieľal čo najviac informácií. Nemôžu ťa k tomu pochopiteľne prinútiť, tak ti to aspoň robia poriadne ťažké. Ale ja ti pomôžem. Po tomto procese budú tvoje súkromné veci kompletne v bezpečí pred očami, ktoré nie sú žiadúce. Aj tvoji priatelia budú schopní vidieť len základ tvojho profilu, všetky veci okolo a všetka tvoja aktivita zostane skrytá.

 

Samozrejme nemusíš urobiť všetko, čo ti teraz napíšem. Nastav si veci tak, ako ti vyhovujú. Poďme na to.

 

Klikni v pravom hornom rohu na zámok a následne na Zobraziť ďalšie nastavenia.

 

 

Dostaneš sa do nastavení súkromia. Prepni si „Kto môže vidieť vaše budúce príspevky?“ na „Iba ja“. Tým pádom bude každý tvoj nový status, či fotka schovaná, čo si môžeš pri každom poste manuálne zmeniť.

 

Následne sa dostaneš ku kolonke „Obmedziť publikum pre staré príspevky na časovej osi“. Keď túto možnosť zmeníš na „Priatelia“, jedine oni budú môcť skrolovať po tvojej timeline až do roku pána. 

 

„Kto vám môže posielať žiadosti o priateľstvo?“ prepni zo „Všetci“ na „Priatelia mojich priateľov“. Už sa ti nikdy nestane, že si ťa pridá úplne random Mexičanka, ako sa mi to deje pomerne pravidelne.

 

Aby si ťa ľudia nemohli vyhľadať pomocou e-mailu či telefónneho čísla, zmeň „Kto vás môže vyhľadať podľa e-mailovej adresy/telefónneho čísla, ktorú/ktoré ste uviedli?“ zo „Všetci“ na „Priatelia“.

 

Následne si prepni na kartičku „Časová os a označovanie menovkami“. Určite si zmeň všetko na „Iba ja.“ Ešte mi za to poďakuješ.

 

A najdôležitejšia vec podľa mňa je záver. „Chcete kontrolovať označenia menovkami, ktoré ľudia pridajú na vaše príspevky, než sa tieto menovky zobrazia na Facebooku?“ a „Kontrolovať príspevky, v ktorých vás priatelia označia, než sa zobrazia na vašej časovej osi?“ zmeň na „Zapnuté“. Vďaka tomu prejde každá fotka, na ktorej si označený, vopred tvojou kontrolou. Povinnosť!

 

zdroj: businessinsider.com 

Pridať komentár (0)