V New Yorku premenili staré telefónne búdky na moderné Wi-Fi stanice

Kristína Šuvadová / 4. februára 2016 / Tech a inovácie

Program LinkNYC prišiel so skvelým nápadom premeniť staré telefónne búdky v NewYorku na free WIFI stanice, ktoré sú až prekvapujúco rýchle.

Dnes sa to oficiálne spustilo. V New Yorku už síce len tak ľahko nenájdeš telefónnu búdku, namiesto toho si však môžeš zavolať cez internet. Okrem free Wi-Fi ponúkajú malé stanice aj mini USB pripojenie a nabíjanie pre iphony.

Nových staníc s názvom „Links“ bude zatiaľ niečo cez 7500, neskôr budú rozšírené aj do ulíc Manhattanu. Bežný Links sa bude skladať z dvoch displejov, medzi ktorými bude aj malý priestor na už spomínané mini USB pripojenie a taktiež s telefónom, ktorý ti okamžite vytočí tiesňové volanie.

Pripojenie prebieha prekvapivo rýchlo a bez problémov. Jediné, čo musíš spraviť je zadať svoju e-mailovú adresu, ale neboj sa, žiadna registrácia našťastie nie je nutná. Po zadaní mailovej adresy si môžeš akurát stiahnuť „tajný kľúč“, vďaka ktorému budeš v budúcnosti automaticky pripojený do každej WIFI stanice. Keďže prvé Linksy sú už funkčné, pár ľudí sa ich rozhodlo otestovať.
wifi1

 

Miesta, na ktorých sa WIFI spoty ešte postaviť nestihli, sú veľmi viditeľne označené:

wifi2

 

Naopak miesta ako 17. a 3. Avenue (ulica), sa už môžu hrdo pýšiť novými Linksami. Takto vyzerá bežný Links v New Yorku:

wifi3

 

 

„Otestovali sme aj rýchlosť internetu z WIFI spotov – v porovnaní s rýchlosťou mobilných dát. Tu je rýchlosť sťahovania počas pripojenia na WIFI“:

wifi6

„A tu rýchlosť sťahovania bez pripojenia – len s mobilnými dátami“:

wifi5

Zdroj: www.businessinsider.com, zdroj fotografií: businessinsider.com,

Pridať komentár (0)