Neymar: Ako jeden z najlepšie platených futbalistov sveta zarába a míňa svoje milióny?

  • Neymar je jedným z najlepšie platených futbalistov sveta
  • Vďaka svojim kontraktom a sponzorským zmluvám zarába milióny
  • Jeho luxusný životný štýl je však dosť nákladný
 srcset
Background Images HD
  • Neymar je jedným z najlepšie platených futbalistov sveta
  • Vďaka svojim kontraktom a sponzorským zmluvám zarába milióny
  • Jeho luxusný životný štýl je však dosť nákladný

Neymar Jr. je často porovnávaný s Pelém a niektorí veria, že môže byť dokonca ešte lepší ako Lionel Messi. Zatiaľ čo o vyššie uvedenom sa dá polemizovať, bez debaty však môžeme povedať, že Neymar je aktuálne jedným z najpopulárnejších futbalistov sveta vďaka svojej novej zmluve s Parížom Saint-Germain a je tiež jedným z najviac obchodovaných športovcov sveta.

To všetko prispieva k veľkým kontraktom a bohatému životnému štýlu, ktorý zahŕňa lode, autá a stále novú a novú priateľku. Je to typické pre jednu z najväčších hviezd najpopulárnejšieho športu sveta.

Focus.

Príspevok, ktorý zdieľa Nj 🇧🇷 👻 neymarjr (@neymarjr),

Pozrime sa spolu na zopár faktov z Neymarovej kariéry

Nemyar podpísal svoj prvý profesionálny kontrakt ako 17-ročný s brazílskym klubom Santos, kde zarábal približne 1,2 milióna dolárov (1,03 milióna eur) ročne.

V roku 2010, keď mal len 18 rokov, Santos odmietol 20-miliónovú ponuku od West Ham United a neskôr tiež sám Neymar odmietol ponuku od Chelsea v hodnote približne 4,8 milióna dolárov (4,11 milióna eur) ročne. V tom istom čase sa stal hviezdou národného tímu Brazílie. Neymar potom potvrdil nový päťročný kontrakt v Brazílii, ktorý mu priniesol 4 milióny dolárov (3,43 miliónov eur) ročne.

Na jeho plecia bol kladený veľký tlak, keď bol porovnávaný s Pelém a ešte väčší, keď sám Pelé vyhlásil, že Neymar je lepším futbalistom ako Lionel Messi.

V roku 2013 prestúpil do Barcelony za 120 miliónov dolárov (102, 81 miliónov eur). Neymar podpísal nový päťročný kontrakt v hodnote 76,8 miliónov dolárov (65,8 miliónov eur), čo mu  prinieslo v priemere 15,4 milióna dolárov (13,19 miliónov eur) ročne.

Teraz bude zarábať ešte viac. PSG za neho zaplatilo 263 miliónov dolárov (225,33 miliónov eur), čo pre neho znamená ročne 53 miliónov dolárov (45,41 miliónov eur).

Que Deus nos abençoe e nos proteja 🙏🏽⚽️🇧🇷

Príspevok, ktorý zdieľa Nj 🇧🇷 👻 neymarjr (@neymarjr),

Mimo ihriska

Z reklamy zarába približne 22 miliónov dolárov (18,85 miliónov eur) ročne. V roku 2011 podpísal 11-ročný kontrakt so spoločnosťou Nike, vďaka ktorému zarába 1 milión dolárov (860 tisíc eur) ročne.

Neymar má však aj nákladný život a na jeho zozname majetku sa nachádzajú extravagantné nákupy ako 8 miliónová jachta, ktorej ročná prevádzka stojí 120 tisíc dolárov.

Má veľkú zbierku luxusných automobilov, ktorá zahŕňa Porsche Panamera Turbo, ktorého cena sa pohybuje medzi 400 až 550 tisíc dolármi. Nedávno bol videný v Audi RS-7, ktorého cena začína na sume 114 tisíc dolárov. Neymar má tiež svoje vlastné lietadlo.

Neymar je veľkým fanúšikom hodiniek Gaga Milano, kde za jeden nákup minul aj 180 tisíc dolárov, táto suma však potom bola pretransformovaná do sponzorskej zmluvy. Často nakupuje drahé náušnice, zbiera modely áut a ani jeho účesy nie sú lacnou záležitosťou.

Neymar vystriedal množstvo partneriek, väčšinou známe modelky, s jednou z nich má aj syna Davida Luccu, ktorému platí výživné 15 tisíc dolárov mesačne. Neymar je tiež vášnivým hráčom pokru.

Z dôvodu prestupu do PSG sa presťahoval do Paríža, kde býval v obrovskom päťposchodovom dome s nájmom v hodnote 17 tisíc dolárov (14,56 tisíc eur) mesačne. Práve sa presťahoval niekam na tajné miesto, ale fanúšikovia ho určite čoskoro vypátrajú.

🤨🤙🏽

Príspevok, ktorý zdieľa Nj 🇧🇷 👻 neymarjr (@neymarjr),

Zdroj: Business Insider

Najnovšie video