Nezrovnalosti o živote Hitlera sú živnou pôdou pre konšpirátorov. Toto sú najväčšie hoaxy, ktoré o ňom kolujú

  • Život najhoršieho diktátora Európy so sebou prináša aj mnoho konšpiračných teórií či hoaxov
  • My sme sa pozreli na tie najčastejšie mýty o Adolfovi Hitlerovi, ktorým ľudia dodnes veria
die glocke
Wikimedia/WeskerX
  • Život najhoršieho diktátora Európy so sebou prináša aj mnoho konšpiračných teórií či hoaxov
  • My sme sa pozreli na tie najčastejšie mýty o Adolfovi Hitlerovi, ktorým ľudia dodnes veria

Žil v Argentíne, ukrýval sa v bunkri na Antarktíde, odletel na Mesiac. Konšpiračných teórii o povojnovom živote jedného z najhorších diktátorov na svete by sme mohli vymenovať niekoľko.

Hádam najznámejšie tvrdenie je, že Hitler po vojne v ponorke spolu so svojimi spolupracovníkmi utiekol do Južnej Ameriky, keď nafingoval svoju samovraždu. Do povedomia ho dostala kniha Hitler v Argentíne od spisovateľa Abela Bustiho.

Hitler samovraždu nespáchal?

Podľa odtajnených spisov FBI s touto informáciou operovali aj americké vyšetrovacie orgány, informoval portál Aktuality.sk.  Vedci tiež zistili, že niektoré z telesných pozostatkov, ktoré sa pôvodne pokladali za Hitlerove, patrili inej osobe. To konšpirácie iba umocnilo.

V roku 2009 preskúmali pozostatky lebky, ktorú Rusi našli v roku 1946, píše denník The Guardian. Keď totiž sovietska armáda získala kontrolu nad Berlínom, v hrobe pred bunkrom, kde mal Hitler spolu s Evou Braunovou spáchať samovraždu, našli telo, ktoré považovali za Führerovo.  

Na hlave chýbala časť lebky, ktorú pravdepodobne odstrelila guľka z pištole. Totožnosť tela mal potvrdiť sovietmi zajatý Hitlerov zubár a aj fakt, že podľa lekárov mal Hitler iba jeden semenník, čo potvrdila aj pitva tela.  

zdroj: Wikimedia/Creative Commons Attribution

Nájdená časť lebky s dierou po guľke potom dokonale zapadla do skladačky okolo diktátorovej samovraždy. Jeho pozostatky neskôr pochovali v hrobe vo východnom Nemecku.

V roku 1970 ich potom agenti KGB vykopali, spopolnili a rozptýlili do rieky. V hlbokom archíve sovietskej rozviedky sa zachovala iba čeľustná kosť spolu so zubami, fragment lebky a zakrvavená časť pohovky, na ktorej sa mal Hitler zastreliť. Bunker bol zničený v roku 1947.

Startitup PREMIUM logo
Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

(Zrušiť môžeš kedykoľvek)

Zdroje: Aktuality.sk, Guardian, history.com, NY Times, Britanica, DennikN, Wahington Post, Express.co.uk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech