Nintendo Switch je v predaji! Aký vlastne je?

  • Nintendo sa vrátilo v plnej paráde. Po niekoľkomesačnom mediálnom masírovaní a z toho vyplývajúcom obrovskom očakávaní sa na trh konečne dostala konzola, aká tu ešte nebola. Switch. Stojí za to? Mal by si si ju kúpiť? Aké sú reakcie a čo sa dá zlepšiť?
suhf
youtube.com
  • Nintendo sa vrátilo v plnej paráde. Po niekoľkomesačnom mediálnom masírovaní a z toho vyplývajúcom obrovskom očakávaní sa na trh konečne dostala konzola, aká tu ešte nebola. Switch. Stojí za to? Mal by si si ju kúpiť? Aké sú reakcie a čo sa dá zlepšiť?

Switch  je posledným prírastkom do veľkej rodiny konzol od firmy Nintendo. Práve ona vdýchla život legendárnej postave Mária, ktorá bola pred mnohými rokmi súčasťou mnohých domácností na Slovensku aj vďaka poľským klonom konzoly NES. Vytvorila prvú masovo predávanú prenosnú konzolu – handheld Game Boy. Aj Mário však musí byť oku lahodiaci pre mladú generáciu, a preto tú máme celú radu konzol od Nintenda.

Poslednou prenosnou konzolou bolo Nintendo 3DS s 3D displejom. Aj napriek obrovskej konkurencii v oblasti mobilných telefónov a tabletov uspelo.  Zatiaľ čo v oblasti handheldov má Nintendo monopol, v oblasti domácich konzol to nie je také jednoznačné. Posledná z nich Wii U bola skôr prepadákom aj vďaka svojskej politike firmy.

nintendo

zdroj fotografie:wikimedia.org

Nintendo Switch a  jeho pozitíva

Hybridná konzola je určite tým najväčším ťahákom, aký tu ešte nebol. Predstav si, že hráš doma na PS4, ale musíš ísť do práce. Ale tá hra ťa tak baví, že najradšej by si ju vzal so sebou. PS4 so sebou nevezmeš, ale Switch áno. Vytiahneš tabletovú časť z dokovacej kolísky, nasadíš JoyCony a pokračuješ v autobuse. Nevídané! Dve konzoly v jednej.

nintendo

zdroj fotografie: wikimedia.org

V prenosnom móde všetko sleduješ na peknom farebnom displeji s rozlíšením 720p. Vnútri tiká grafický procesor Nvidia Tegra X1, takže výkonu je dostatok. V kombinácii s hrou Legend Of Zelda: Breath of the Wild, ktorá sa hneď zaradila medzi najlepšie hodnotené hry v histórii, sa úspech určite dostaví. A presne to sa aj stalo.

Predaje konzoly trhajú rekordy aj napriek tomu, že vyšla mimo vianočnej sezóny. Bude to však pokračovať?

Posledný mohykán od Nintenda?

Napriek naozaj dobrým hodnoteniam tejto malej mašinky, sú tu určité nedostatky a obavy z prístupu samotnej firmy. Switch je podľa recenzentov naozaj kvalitne spracovaný systém, podľa mnohých vôbec najkvalitnejší od Nintenda, čo sa týka materiálov. Avšak kazia to určité „mušky“, ktoré mali byť vychytané pre uvedením. Užívatelia hlásia problémy s ľavým JoyConom, kde vypadáva pripojenie.

Taktiež sú hlásené poškriabané displeje tabletu pri zasúvaní do dokovacej kolísky. Niektorým vadí menšie rozlíšenie displeja v porovnaní s modernými retina displejmi. Negatívne ohlasy sú aj v oblasti výkonu, kde taká Zelda v TV móde často padá až k 20 fps. Problémom je aj urýchlené uvedenie, kde systém nemá okrem hrania čo ponúknuť. Nečakaj zatiaľ žiadny prehliadač internetu a iné vychytávky. Problémom je aj nedostatok hier: okrem Zeldy zatiaľ nie je čo hrať. A práve nedostatok hier môže byť klinec do rakvy tejto naozaj zaujímavej vecičky podobne ako sa to stalo v prípade Wii U.

Switchu môže zlomiť väz aj marketingová politika firmy. Podľa nej je Switch domáca konzola s funkciou handheldu, čím priamo súperí s Xbox One a PS4, ktorým sa výkonom jednoducho nevyrovná.

Zdroj: nintendolife.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech