Nintendo Switch: Prepadák alebo výhra?

  • Keď sa povie Nintendo, ľudia, ktorí poznajú túto firmu, sa rozdelia na dva nepriateľské tábory. Typickou taktikou tejto firmy je to, že sa neriadi konkurenciou. To je aj prípad Nintenda Switch.
nintendo
  • Keď sa povie Nintendo, ľudia, ktorí poznajú túto firmu, sa rozdelia na dva nepriateľské tábory. Typickou taktikou tejto firmy je to, že sa neriadi konkurenciou. To je aj prípad Nintenda Switch.

Keď sa povie Nintendo, ľudia, ktorí poznajú túto firmu, sa rozdelia na dva tábory. Jedna skupina je priam fanatická a obdivuje každý jej krok a druhá naopak. Na túto, svojím spôsobom svojskú, firmu padá vlna ostrej kritiky. Prečo to tak je? Nintendo je typické iným prístupom ako má väčšina herných firiem.

Mnohé veci im vyšli, mnohé nevyšli, ale nikdy nezmenili svoje smerovanie. Poslednom období sa nehovorí o ničom inom než o ich novej konzole so zaujímavým názvom Switch. Nič iné sa ani nedalo čakať, pretože táto vecička prináša mnoho nového, ale zároveň trpí typickými neduhmi Nintenda.

nintendo

foto: Forbes.com

Nintendo Switch: Prepni sa na inú vlnu

Na prvý pohľad je pre laika Switch iba nová konzola od Nintenda. Keď sa však pozrieš bližšie, zistí, že ponúka niečo, čo tu ešte nebolo. Na prvý pohľad udrie do očí, že konzola sa dá „rozkúskovať“ na menšie časti. A to je to, čo je hlavným ťahákom tohto systému.

Chceš sa baviť na cestách? Môžeš. Chceš sa hrať na dvojmetrovej uhlopriečke doma? Aj to môžeš.Nintendo Switch je hybridná konzola, ktorá ti umožní hrať sa podľa tvojho „gusta“ na cestách i doma. Takéto niečo tu ešte nebolo.

nintendo

foto: Forbes.com

Tablet alebo domáca konzola?

Switch je vlastne tablet. Akonáhle však tablet vsunieme do plastovej kolísky a nabíjačky v jednom, okamžite sa premení na plnohodnotnú konzolu k TV. Rozlíšenie displeja tabletu je 720p a uhlopriečka je 6,5 palca. Nintendo prvýkrát použilo v prenosnej konzole čip od Nvidie. Predpokladá sa, že súčasnú verziu X1. Tablet obsahuje odnímateľné joysticky, takže je možné hrať sa aj na televízii bez problémov.

V joystickoch sú zabudované tzv. hd rumble motorčeky, ktoré poskytujú netypickú spätnú odozvu. A čerešničkou na torte je držiak na joysticky, ktorý spolu s nimi  vytvára jeden kompaktný celok. Koncept je celkovo veľmi zaujímavý, avšak rozhodujúci bude záujem vývojárov a hry.

Celkovo je nápad Nintenda určite fantastický. Problémom však môže byť u nás vyššia cena, za ktorú sa dá kúpiť plnohodnotná konzola PS4. A samozrejme nižší výkon oproti plnohodnotnej domácej konzole, krátka výdrž batérií a drahšie hry. Fanúšikovia „fúzatého inštalatéra“ a ďalších hier od Nintenda si však určite prídu na svoje. Veď hrať Mária a iné hry v konzolovej kvalite, napríklad na zastávke autobusu, to stojí za to.

zdroj: zdroj titulnej foto: prt scr youtube

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK