Noc vo veži čínskeho múru sa nekoná. Airbnb podľahlo tlaku ľudu

  • Spoločnosť Airbnb, ktorá sprostredkúva ubytovanie pre turistov po celom svete zrušila súťaž o noc na Veľkom čínskom múre
  • Súťažiacim, ktorí mali napísať esej sa ospravedlnila.
  • Dôvodom zrušenia bolo rozporuplné prijatie súťaže verejnosťou
čínsky múr
airbnb
  • Spoločnosť Airbnb, ktorá sprostredkúva ubytovanie pre turistov po celom svete zrušila súťaž o noc na Veľkom čínskom múre
  • Súťažiacim, ktorí mali napísať esej sa ospravedlnila.
  • Dôvodom zrušenia bolo rozporuplné prijatie súťaže verejnosťou

Tlak ľudu spôsobil to, že sa spoločnosť Airbnb rozhodla pre zrušenie súťaže o noc na čínskom múre. Nedávno sa totiž rozhodla pre organizáciu súťaže, ktorej hlavnou cenou bola noc v jednej zo strážnych veží na čínskeho múru. Spoločnosť plánovala vybrať celkovo štyroch víťazov. Každý z výhercov si mohol vziať jedného človeka so sebou. V priebehu štyroch dní by sa tak vo vežičke vystriedalo osem ľudí.

izba

Strážna veža bola špeciálne upravená do obývateľnej podoby a plnohodnotne prispôsobená na krátkodobý pobyt. Okrem klasickej postele sa tu nachádza aj obývačka, kuchynka a kúpeľňa. Strecha veže chýba. Pohľad na tisíce hviezd by tak stál naozaj za to.

Rozporuplné prijatie spoločnosť prekvapilo

Po príchode na múr bol pripravený bohatý program. Napríklad menšia túra po krajine a pútavé rozprávanie o histórii priamo z úst na slovo vzatého historika. Večer sa mala konať romantická večera priamo pri múre za sprievodu nefalšovanej čínskej kapely. Aké boli podmienky súťaže? Stačilo napísať esej v angličtine. Téma bola dosť komplikovaná a znela nasledovne: Prečo je dôležité búrať hranice medzi rozdielnymi kultúrami a ako môže prispieť návšteva čínskeho múru k prepojeniu kultúr?

jedlo

Ukončenie súťaže bolo plánované na 11. augusta. Začiatok jednodenných pobytov zasa na štvrtého septembra. Posledný víťaz by nastúpil siedmeho septembra. Ľudia, ktorí boli moc aktívni a napísali svoje eseje sa pravdepodobne rozhodnutiu Airbnb nepotešili. Nedalo sa však inak. Spoločnosť si myslela, že vyhlásenie súťaže vzbudí pozitívne emócie, avšak našlo sa množstvo kritických hlasov, ktoré tvrdili, že čínsky múr je pamiatkou, a tak by to malo aj ostať.

Iní tvrdili, že v týchto teplách, ktoré v Číne panujú by nebolo dobré stráviť noc na múre. Mohlo by to byť nebezpečné. Spoločnosť sa tak rozhodla ustúpiť. Súťažiacim poslala ospravedlnenie, ale nevzdáva sa. Bude hľadať iné cestičky ako verejnosti priblížiť zaujímavé miesta v Číne.

strážna veža

Veľký čínsky múr je jedným z najnavštevovanejších miest v Číne. Bol vybudovaný za dynastie Ming. Mal slúžiť ako ochrana pred nepriateľsky naladenými Mongolmi. Pri dĺžke 21 199 kilometrov ho pešo určite neprejdeš. Nemusíš sa však obávať. Turistom sú prístupné len určité úseky. Múr je totiž v niektorých častiach prerušený alebo sa rozpadáva. Pôvodná dĺžka bola v minulosti odhadovaná na viac ako 6 000 kilometrov. Od roku 1987 patrí pod správu UNESCO.

zdroj: cnn.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech