Nórska olympijská výprava dostala namiesto 1500 rekordných 15 000 vajec

  • Olympionici z Nórska mali menší problém - dostali rekordných 15 000 vajec
  • Samotní olympionici pritom svätosväte tvrdia, že oni chceli iba 1 500 kusov
  • Majú pravdu a chybu urobili šéfkuchári a Google Prekladač
olympiáda
twitter.com
  • Olympionici z Nórska mali menší problém - dostali rekordných 15 000 vajec
  • Samotní olympionici pritom svätosväte tvrdia, že oni chceli iba 1 500 kusov
  • Majú pravdu a chybu urobili šéfkuchári a Google Prekladač

Po slávnostnom zahájení XXIII. zimných olympijských hier 2018 v Južnej Kórei, ktoré nám budú spríjemňovať život počas dvoch týždňov, sa nadšená armáda športovcov zo všetkých krajín sveta odobrala do svojich hotelových izieb, ktoré sa stanú ich domovom počas nadchádzajúcich dní plných adrenalínu a chuti zvíťaziť. Konkurencia je veľká a bude zaujímavé sledovať, ktorá krajina si odvezie najväčší počet zlatých medailí. Nórska výprava ešte pred začiatkom olympiády zažila prekvapenie z trochu iného súdka.

Hladní športovci síce počas dvoch týždňov spotrebujú pomerne veľa stravy bohatej na živiny, ale čo je veľa, to je veľa. Celý príbeh sa odohral úplne nevinne. Šéfkuchári nórskej výpravy sa rozhodli zásobiť svojich večne hladných športovcov kvalitnými živočíšnymi bielkovinami. Nestavili však na proteín v prášku, ale pravé nefalšované slepačie vajcia, ktoré majú podľa posledných štúdií blahodarný vplyv na ľudské zdravie.

Vajíčková olympiáda

109 športovcov Nórska bolo pomerne skromných, a tak sa zhodli na 1 500 kusoch vajíčok. Akční šéfkuchári sa teda rozhodli kontaktovať lokálny supermarket. Keďže kórejčina bola pre nich španielskou dedinou, museli svoje požiadavky sformulovať za pomoci obľúbeného prekladača Google Translate, ktorý by si mal používať len v núdzovom prípade, keďže si dokáže veľmi domýšľať. Po zadaní požiadavky teda netrpezlivo čakali na zásielku, ktorú im mali priviesť priamo na miesto určenia.

Dodávka o chvíľku naozaj prišla a pracovníci supermarketu začali vykladať objednané vajíčka. Krabíc pribúdalo a vykladanie trvalo hodnú chvíľu. To bolo veľmi podozrivé, a tak sa poverená osoba išla pozrieť, čo sa to vlastne deje. Keď videli obrovskú kopu balení vajíčok, ktorá vôbec nepripomínala objednaných 1 500 kusov, tak vedeli, že je zle.

Pracovníci supermarketu, ktorí sa lopotili s vykladaním polovice nákladiaka, však zobrali všetko športovo. Veď sú olympijské hry! Z 15 000 vajíčok odrátali 1 500, zostatok naložili naspäť a odfrčali nevedno kam. Celý tábor športovcov to tiež zobral s humorom. Aj keby si neodniesli nejakú tú medailu, odnesú si aspoň vtipnú spomienku.

zdroj: cnn.com , bbc.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech