Nový Apple Campus je takmer väčší ako pentagon

Kristína Šuvadová / 4. februára 2016 / Zaujímavosti

Fotky zachytené dronom ukazujú, aký ohromne veľký bude nový apple priestor s menom „spaceship“.

V septembri zachytil drón typu DJI Phantom fotky budúcich kancelárií pre ľudí z Apple. Jeden takýto „kemp“ už existuje, no zjavne Applu nestačil.

Majiteľ toho istého dronu, Duncan Sinfield, už stihol zachytiť aj omnoho aktuálnejšie fotky. Na najnovších fotkách je vidno pokrok v stavbe a tiež detail spodných pracovných priestorov. Nové apple sídlo sa nachádza v Cupertine (Kalifornia) a bude zastrešovať viac ako 12 000 zamestnancov.

Hlavná budova bude priemerom väčšia ako budova Pentagonu, aj keď sa plochou nemá šancu vyrovnať.

Apple Campus a Pentagon

foto: obamapacman.com

 

Na fotkách nižšie môžeme vidieť tvar sídla, ktoré bolo prirovnané svojím výzorom k vesmírnej lodi. „Vesmírna loď“ bude obsahovať až 7000 solárnych panelov. Takéto veľké množstvo panelov spolu s tvarom sídla umožní takzvanú net-zero-energy, čo v skratke znamená, že množstvo energie spotrebovanej za rok sa bude rovnať množstvu energie vyprodukovanej panelmi.

Na hlavnej budove bude viac ako 3000 kusov zakriveného skla, bude obsahovať poslucháreň, ktorá bude mať až 120 000 metrov štvorcových s kapacitou cez 1200 ľudí. Na strechách bude vysadených vyše 1000 stromov, vo vnútri campusu budú jabloňové a marhuľové sady a obrovský park.
apple1

apple2apple3apple4apple 5apple 6

apple 8
apple9

Zdroj: businessinsider.com, zdroj fotografií: businessinsider.com

Pridať komentár (0)