Nový Range Rover dokázal takmer nemožné. Prekonal schody Nebeskej brány v Číne

  • Land Rover v minulom roku predstavil svoje nové hybridné vozidlo Range Rover Sport P400e
  • Automobil má potešiť tých najnáročnejších zákazníkov.
range-rover-sport-p400e-hybrid-heavens-gate_827x510_41518525949
youtube.com
  • Land Rover v minulom roku predstavil svoje nové hybridné vozidlo Range Rover Sport P400e
  • Automobil má potešiť tých najnáročnejších zákazníkov.

Nebeská Brána v Číne patrí medzi hojne navštevované turistické miesta. Predstav si obrovský skalný masív na hore Tianmen, v ktorom sa nachádza prechod na druhý svet. Tak pôsobí otvor plný bieleho svetla. K nemu vedie symbolických 999 schodov, ktoré v určitých miestach dosahujú sklon 45-stupňov. Ale kto sa chce dostať do neba, musí priniesť určitú obeť a zvládnuť túto náročnú prekážku. Potešenie bude o to väčšie. Čo je však náročné pre ľudí, bude ešte náročnejšie pre automobil, nech je akýkoľvek.

hora tianmen

Kvôli strmosti schodov by sa dalo povedať, že je to takmer nereálne. Predsa však existuje pár automobilov, ktoré si poradia aj so sklonom 45-stupňov. Medzi známe automobily, ktoré toto dokážu, patrí vozidlo Hummer H1, ktoré ma pôvod vo vojenských vozidlách Humwee. Dnes sa medzi tieto vozidlá zaradil aj nový model od Land Roveru.

Je to vôbec prvý a pravdepodobne posledný automobil, ktorý tieto schody zvládol. Automobilke sa podaril husársky kúsok a lepšie promo pre svoj nový model ani nemohla vymyslieť, keďže video obletelo celý svet. Automobil pritom nebol vôbec upravovaný. Boli použité akurát lepšie pneumatiky do terénu.

Nebeská brána

Land Rover opäť nesklamal

Automobilka sa pred samotným pokusom vyjadrila, že vlastne ani netuší, či vozidlo túto výzvu zvládne. Aby sa náhodou nestala nehoda a šofér išiel pekne po strede schodiska bolo auto udržované v stope pomocou vodiacich lán. Verejnosť tento kúsok označila za nereálny. Ale podaril sa! Za volantom sedel známy čínsky závodník Ho-Pin Tung, ktorý sa pred samotným vrcholným výstupom zahrial a absolvoval celú viac ako 11 kilometrov dlhú turistickú trasu z mesta Zhangjiajie po kľukatej ceste smerom na horu Tianmen, ktorá obsahuje 99 zákrut. Celá cesta vrátane hlavného klinca programu trvala 22 minút a 41 sekúnd.

Ho-Pin Tung

A aké boli dojmy samotného profesionálneho šoféra a víťaza pretekov 24 hodín Le Mans, ktorý zažil aj preteky vo Formule 1? Podľa neho bola táto pomerne krátka trasa jednou z najťažších výziev, s akými sa musel vo svojej profesionálnej kariére popasovať. Land Rover opäť nesklamal a prináša svojim budúcim majiteľom istotu v komplikovanom teréne.

P400e je vôbec prvým plug-in hybridným vozidlom s pohonom všetkých štyroch kolies. Vďaka možnosti nabíjania z elektrickej zásuvky by nemal byť nedostatok energie žiadnym problémom. Na trh sa dostane v lete 2018 a je takmer isté, že si nájde obrovské množstvo zákazníkov. Anglickej automobilke sa darí aj na americkom trhu. V minulom roku tu predala viac ako 65 000 vozidiel.

zdroj: ndtv.com, autoweek.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech