Nový Range Rover Evoque dostáva jemnejšiu a sofistikovanejšiu podobu

  • Range Rover Evoque je najpredávanejším SUV-čkom anglickej automobilky Land Rover
  • Obľúbený model dostáva novú verziu a nový zjednodušený dizajn karosérie, ktorý si určite nájde svojich fanúšikov
Range Rover
Land Rover
  • Range Rover Evoque je najpredávanejším SUV-čkom anglickej automobilky Land Rover
  • Obľúbený model dostáva novú verziu a nový zjednodušený dizajn karosérie, ktorý si určite nájde svojich fanúšikov

„Nový Range Rover Evoque je omnoho sofistikovanejší a rafinovanejší,“ hovorí sa v najnovšom reklamnom spote. Túto teóriu potvrdzuje Gerry McGovern, ktorý je šéfom dizajnu v automobilke. Úplne nová verzia modelu Evoque bola odhalená v Londýne. Čo tento nový model z rady, ktorá láme predajné rekordy prináša?

Prvý model Evoque sa objavil na automobilovom trhu už v roku 2011. Stal sa najmenším a zároveň najpredávanejším SUV-čkom v ponuke automobilky. Práve pre obrovský úspech sa Land Rover rozhodol nemeniť zaužívané, ale skôr jemne zmenil dizajnovú stránku a pridal zopár technických vychytávok.

„Evoque je pre nás veľmi dôležité. Je to naše najúspešnejšie vozidlo. Od uvedenia na trh sa ho predalo takmer 800 000 kusov. Výzvou preto bolo, ak vezmeme do úvahy jeho úspech, ako ho nahradiť,“ povedal McGovern. Poďme však k samotnému dizajnu. Čo sa masívnosti týka, z vozidla neubudlo. Stále pripomína nezastaviteľný tank. Zmeny sú natoľko jemné, že si ich všimneš až pri bližšom pohľade. Novinka je tiež vybavená vysúvacími kľučkami dvier a dvojitým sklom. Každá časť povrchu je omnoho premyslenejšia.

Evolúcia, ktorá nestratila nič zo svojho lesku

Povrch karosérie je celkovo jemnejší a stratili sa niektoré detaily. Milovníci značky sa môžu tešiť aj na také vymoženosti, ako napríklad zadné kamery, ktoré vysielajú svoj obraz do vnútorného spätného zrkadla. Samozrejme, jedná sa o nadštandardnú výbavu za príplatok.

Vo výbave môžeš mať aj prednú kameru, ktorá sníma povrch vozovky. Táto dostala názov ClearSight Ground View. Video z tejto kamery sa prenáša na riadiaci displej na palubnej doske. Novinka teda prináša množstvo menších vylepšení, jedná sa však o kozmetické zmeny. Prečo tomu tak je? Dôvodom bolo to, aby si zákazník udržal k novinke rovnakú emocionálnu pripútanosť ako v prípade predchádzajúceho modelu. Najväčšou novinkou je zahrnutie umelej inteligencie. Tá automaticky prispôsobí nastavenia niektorých funkcií podľa preferencií používateľov.

Interiér vozidla je vystlaný luxusnými poťahmi v podobe látok Kvadrat a Dinamica. Časti interiéru boli k tomu vyrobené z recyklovaných plastov. Dá sa však hovoriť o ekológii? V tomto prípade áno, stačí pozrieť na motorovú jednotku. Pod kapotou totiž nájdeš kombináciu hybridného a spaľovacieho motora Ingenium s výkonom 300 konských síl.

Elektromotor sa zapína hlavne pri rozbehu, pretože tu dochádza k najväčšej spotrebe paliva. Čo by to bol za moderný automobil, ktorý by nemal vlastnú mobilnú aplikáciu. Tá umožní pohodlný prístup k niektorým funkciám vozidla. Evoque je, samozrejme, vybavené aj prístupom na internet. O kvalitné audio zážitky sa postará systém Meridian pozostávajúci z 15-tich reproduktorov. O dokonalý prehľad v noci sa starajú nové LED svetlá.

„Technológie sú dôležité a inovácie sú taktiež dôležité. Pre mňa má však tento automobil špecifický šarm. Je to automobil, ktorý rezonoval medzi ľuďmi v minulosti a myslím, že nový model bude v tomto pokračovať,“ dodal McGovern.

Cena vozidla nie je v súčasnosti známa. Viac by sme sa mali dozvedieť v priebehu budúceho roka.

zdroj: dezeen.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK