Obdoba Airbnb vo Francúzsku je svetovým unikátom. Môžeš si prenajímať bazény

  • Američania majú Airbnb a Francúzi majú službu Swimmy, druhá menovaná je však výnimočná
  • Umožňuje totiž vlastníkom bazénov prenajímať svoje súkromné bazény záujemcom a privyrobiť si
raining-huang-31298-unsplash
Unsplash
  • Američania majú Airbnb a Francúzi majú službu Swimmy, druhá menovaná je však výnimočná
  • Umožňuje totiž vlastníkom bazénov prenajímať svoje súkromné bazény záujemcom a privyrobiť si

Francúzi majú vlastnú obdobu spoločnosti Airbnb, ktorá spôsobila vo svete hotovú revolúciu pri získavaní dočasného ubytovania. Stačilo skopírovanie tohto modelu a svetlo sveta uzrela spoločnosť Swimmy. Aj keď pôjde pravdepodobne o sezónnu záležitosť, tvorcom sa podarilo trafiť klinec po hlavičke.

O Swimmy je totiž obrovský záujem. Služba totiž ponúka prenájom bazénov súkromných vlastníkov. Stačí mať bazén a pasívny príjem je na svete. Samozrejme, prvým krokom je pridanie inzerátu, že nejaký ten bazén na prenájom ponúkaš. Následne doplníš fotografie, popisky a predajný inzerát je na svete. Záujemcovia sa potom ozývajú priamo na kontakt v inzeráte. Majitelia bazénov si tak môžu príjemne privyrobiť.

Za všetkým hľadaj ženu

O službe sa v iných krajinách mnoho nevedelo aj napriek tomu, že vznikla už v roku 2017. Je to možno tým, že na rozdiel od Airbnb, ktoré funguje v mnohých krajinách sveta, je Swimmy určená výhradne pre Francúzko. V budúcnosti sa to však môže zmeniť. Kto stojí za týmto pomerne jednoduchým nápadom, ktorý vlastne nikoho nenapadol? So službou prišla Raphaëlle de Monteynard. Od roku 2017 sa do služby zaregistrovalo 500 majiteľov bazénov. Registrovaných užívateľov, teda potencionálnych nájomcov, je 15 000.

Pre prenájom svojho bazéna sa rozhodli aj manželia Hervé a Stella, ktorí bývajú kúsok od Paríža. Hlavným dôvodom ich rozhodnutia nebola túžba prenajímať bazén, ale ušetrenie financií pri starostlivosti. Len údržba bazénu ich totiž vyjde ročne na rekordných 2 000 €. Čistenie a údržba jednoducho čosi stoja. A aká je cena za prenájom? Zaleží, samozrejme, od druhu bazéna. Manželia napríklad prenajímajú svoj bazén za 27 €. Za túto cenu je bazén tvoj na plné 4 hodiny.

Swimmy si, samozrejme, vezme nejaké to percento z každej transakcie. Jedná sa o 10 % zo zaplatenej sumy. A ako sa spoločnosti darí? S Airbnb sa zatiaľ porovnávať nemôže, čo sa týka výsledkov. Jedná sa tiež o sezónnu službu, lebo v zime záujem o prenájom bazénov poklesne takmer na nulu. Výnimkami môžu byť kryté bazény. Aj napriek tomu by mala spoločnosť skončiť s výnosom 150 000 € do konca augusta.

zdroj: eurozpravy.cz

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech