Obrovská kritika na Facebook priniesla prvé ovocie. Toto sú nové zmeny nastavení súkromia

  • Po nedávnom škandále s únikom údajov o miliónoch užívateľoch si Facebook sype popol na hlavu
  • Na to, aby napravil svoju naštrbenú povesť chystá mnohé zmeny
  • Jednou z tých najviditeľnejších bude práve zmena nastavení súkromia, ktoré by mali byť prehľadnejšie
facebook
flickr.com
  • Po nedávnom škandále s únikom údajov o miliónoch užívateľoch si Facebook sype popol na hlavu
  • Na to, aby napravil svoju naštrbenú povesť chystá mnohé zmeny
  • Jednou z tých najviditeľnejších bude práve zmena nastavení súkromia, ktoré by mali byť prehľadnejšie

Nastavenia súkromia sú oblasťou, o ktorej mnoho používateľov najväčšej sociálnej siete na svete ani len netuší. Veď ono to všetko funguje akosi automaticky. Nie je to však tak. Nastavenie súkromia umožní nastaviť koľko tvojej virtuálnej identity uvidia tvoji priatelia a aj ľudia, ktorí si nájdu tvoj osobný profil cez vyhľadávač Google.

Po tom, čo sa po celom svete pretriasal škandál s únikom údajov o desiatkach miliónov používateľov si vo verejnej diskusii sypal popol na hlavu aj samotný šéf Mark Zuckerberg, ktorý musel celú situáciu vysvetliť.

Bolo tak len otázkou času, kým sa neobjavia prvé zaujímavé opatrenia a zlepšenia, ktoré sociálna sieť ponúkne. Ako už vieme o nastavení súkromia nemá mnoho užívateľov ani len tušenia. A tí čo aj majú, tak tomu úplne nerozumejú. Je to naozaj tak nastavenia súkromia na Facebooku pôsobia poriadne neprehľadne.

Súkromné nastavenia však ostanú rovnaké ako doteraz. Zmení sa iba vzhľad, ktorý by mal byť prehľadný, estetický a funkčný. Celý systém by mal byť jednoduchší a každý používateľ by ho mal ľahko pochopiť. Dokonca aj skryté položky, ako napríklad prístup k dátam o používateľovi by mali byť okamžite dostupné a nebude potrebné sa preklikávať cez mnohé podzložky.

Facebook si od nového menu nastavovania súkromia sľubuje mnoho. Verí, že ľudia sa vďaka tomu začnú zaujímať aj o tieto dôležité nastavenia. Sociálna sieť tak odpovedá na sťažnosti, ktoré sa jej za posledné týždne nakopili. Mnoho ľudí totiž písalo, že by si radi súkromie nastavili, ale sa v tom akosi nevyznajú. Na zlepšení menu sa pracovalo už dlhšiu dobu, avšak posledné udalosti jeho dôležitosť ešte zdôraznili, a tak sa spoločnosť snaží o jeho zavedenie v čo najkratšom čase.

„Minulý týždeň ukázal koľko práce ešte musíme urobiť v našej politike, aby sme pomohli ľudom pochopiť, ako Facebook pracuje, a aké majú možnosti kontroly nad svojimi dátami,“  uviedla vo vyhlásení viceprezidentka a šéfka ochrany súkromia vo Facebooku Erin Egan.

zdroj: dailymail.co.uk , youtube.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech