Od predaja starožitností k sexi biznisu

Harry Gavendová / 25. decembra 2014 / Lifehacking

Brian Sloan mal pred sebou sľubnú právnickú kariéru. Rozhodol sa však v tomto obore skončiť a začať niečo vlastné. Na tom by ešte nebolo nič zvláštne – nezvyčajné sú však jeho nové podnikateľské aktivity, ktoré tvorí predaj sexuálnych hračiek pre mužov. No pozor, ten mu vynáša okolo milióna dolárov ročne.

Brian Sloan bol ešte len druhák na vysokej škole práva, keď ho spolužiak vzal na aukciu starožitností. Kúpil si jednu veľmi starú verziu hry Monopoly a prišlo mu zábavné skúsiť ju predať na eBay. Podarilo sa a Brian zároveň na tom zarobil svojich prvých 100 dolárov. Vraví, že práve toto bol zlomový okamih v jeho živote. Stal sa posadnutým nákupom a predajom, študoval menej a viac navštevoval aukcie. V Pennsylvánii bývalo okolo 10-15 aukcií starožitností za týždeň, no všetko sa predávalo iba lokálne. Zistil, že títo ľudia nemajú potuchy, aká je globálna cena vecí v takýchto aukciách a začal využívať v tomto zmysle eBay.

 

 

Počas prázdnin potom chodieval cez víkendy na poobedné „garážové výpredaje“ a podarilo sa mu nakupovať a predávať s takou šikovnosťou, že si zarobil poriadny balík. Vtedy si naplno uvedomil, že ak chce zarábať i zabávať sa, právo nebude tou správnou cestou.  Po výške prešiel z burzy starožitností na aukcie vecí zo skrachovaných podnikov a podobne. Kupoval a predával všetko od nábytku cez lekárske vybavenie až po topánky z krokodílej kože.

 

Od kamoša dostal Brian tip na trh starožitností v Číne. Bol nadšený a pravidelne sa sem vracal a kupoval veci, ktoré neskôr speňažil cez predaj na eBay v rámci USA. Dopadlo to tak, že sa tu na čas i presťahoval a pri premýšľaní nad jeho ďalšou obchodnou stratégiou došiel k záveru, že by sa mal venovať predaju latexového fetiš-oblečenia. Latex nie je v Číne najdrahší, a tak začal vyrábať latexové oblečenie pre nadrozmernejších ľudí. Sám vraví, že dôležitým bolo odhodlanie spraviť všetko preto, aby mu obchod išiel a nie to, čo si o ňom ľudia pomyslia. Nuž a od latexu bol už len krôčik k zariadeniam, ktoré, ehm, robia muža šťastnejším.

 

 

Brian sa vrhol do výroby a predaja sexuálnych pomôcok, kde nemal až takú výraznú konkurenciu v oblasti elektronického obchodovania. Klasických obchodníkov sa mu podarilo prebiť cenami práve vďaka svojmu podnikaniu na internete. Zároveň využil všetky vedomosti, ktoré nazbieral počas obchodovania so všetkým možným tovarom. 

 

 

Ak sa vám zdá príbeh stále málo zaujímavý, prihodíme zlatý kliniec na záver – Brian Sloan začal s financovaním svojho nového produktu Autoblow 2 (áno, je to to, čo s myslíte a robí to automaticky) ako startupom na Indiegogo! V jeho vízii ho podporovatelia utvrdili hneď na začiatku – namiesto stanoveného cieľa 45,000 dolárov totiž Brian v crowdfundingu získal až 260,000 dolárov. Ak tieto riadky čítate a neustále sa naširoko uškŕňate, iba pripomenieme, že Brian pristupoval k svojmu zariadeniu naozaj zodpovedne, viedol seriózne technologické rozpravy s vývojármi ohľadne konštrukcie tohto zariadenia. A ako sám vraví, nebolo jednoduché debatovať o takýchto témach s vedcami, ktorí sa pri poradách celí červenali…

Zdroj: businessinsider.com

Pridať komentár (0)