Odvážlivec na motorke prešiel po hladine tretieho najväčšieho jazera v Taliansku

  • Divoká jazda na motocykli po hladine tretieho najväčšieho jazera Talianska sa podarila na výbornú
  • Odvážny jazdec z Milána sa na svojej modifikovanej Suzuki Rmz 450 presunul z jedného brehu na druhý bez zaváhania
rekord na motocykli
youtube
  • Divoká jazda na motocykli po hladine tretieho najväčšieho jazera Talianska sa podarila na výbornú
  • Odvážny jazdec z Milána sa na svojej modifikovanej Suzuki Rmz 450 presunul z jedného brehu na druhý bez zaváhania

Luca Colombo z Milána bol pravdepodobne unudený pri jazde po pevnom povrchu, a tak sa rozhodol zapísať do histórie motocyklového športu raz a navždy. Ako to však urobiť pomerne jednoducho a za pár minút? Stačí sa napríklad rozhodnúť prekonať tretie najväčšie talianske jazero Como, ktoré sa nachádza pri rovnomennom meste. Toto jazero je obľúbené pre tých, ktorí hľadajú kúsok súkromia a pokoja. Zo všetkých strán ho obklopuje malebná príroda a právom patrí medzi najkrajšie európske jazerá vôbec.

Rozvíriť jeho pokojné hladiny sa rozhodol v jeden pekný deň koncom júla minulého roka práve vášnivý motorkár Luca. Ten si skrátil cestu medzi dvoma mestami Gravedona a Colico vďaka smelej jazde po hladine jazera. Celkovo prešiel 5-kilometrovú vzdialenosť a trvalo mu to niečo cez 5 minút. Samozrejme, bolo potrebné urobiť určité úpravy.

Nezvyčajný adrenalínový zážitok

Jeho motocykel Suzuki Rmz 450 sa tak stal obojživelníkom a dostal pár vodných lyží a špeciálnu pneumatiku, ktorá mala na starosti poriadny záber. Samotný rekordér bol pre istotu vybavený nafukovacím náramkom, ktorý slúžil ako záchranná vesta. V ochrannej kombinéze sa totiž nedá plávať.

Vodné lyže samé osebe zázraky nedokážu. Je potrebná poriadna rýchlosť, aby si sa nepotopil ako kameň hneď pri brehu. Luka teda na brehu naštartoval, rozbehol sa a následne sa ocitol na vodnej hladine. Ďalej bolo nutné udržiavanie konštantnej rýchlosti. Tá sa pohybovala na úrovni 75km/h. Stačilo malé zaváhanie a rekord mohol skončiť v priebehu sekundy. Luca mal na svojej krátkej ceste za slávou doprovod v podobe podporných lodí, ktoré boli pripravené zasiahnuť v prípade akýchkoľvek problémov.

Aj napriek tomu, že sa na vodných lyžiach jazdí ťažko na vlastných nohách a nieto ešte na motocykli, prekonal túto výzvu a stal sa držiteľom svetového rekordu. Tento pokus sa mu však podaril až na druhýkrát. Ten prvý v júni 2017 musel odložiť o mesiac neskôr z dôvodu nevhodných poveternostných podmienok. Stačil by totiž nárazový vietor a jazdec by spadol ako hruška zo stromu.

zdroj: dailymail.co.uk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK