Osvoj si týchto 6 zvykov a zbohatni

Henrieta Balázsová / 2. novembra 2016 / Lifehacking

Thomas C. Corley venoval 5 rokov výskumu, ktorým skúmal denné zvyky 177 ľudí, ktorí sa svojím vlastným pričinením stali milionármi. Aplikuj jeho zistenia do svojho života a tvoja peňaženka sa ti časom poďakuje.

Urči si konkrétny cieľ pre svoje peniaze a zapíš si ho

Ak sa chceš stať bohatým, musíš prijať určité opatrenia. Mal by si začať tým, že si stanovíš svoj minimálny čistý mesačný a ročný príjem, ktorý by si chcel dosiahnuť. Tieto hodnoty si zapíš. Ľudia, ktorým sa podarilo zbohatnúť radia, aby si sa nebál myslieť vo veľkom. Ak vieš, čo chceš, dosiahneš to.

Objav čaro slova „ďakujem“

„To, či dokážete používať slovo ďakujem, je odrazom vášho charakteru“, píše Corley.  Používaj toto slovo často, ale hlavne úprimne. Neber všetko ako samozrejmosť a poďakuj sa za každú láskavosť, za každé blahoželanie k narodeninám, za každého klienta. Ľudia si ťa budú vážiť a dokážu ti odovzdať viac.

light-sign-typography-lighting

Zdroj: pexels.com

Nauč sa prijať konštruktívnu kritiku

Podľa Corleyho je „strach z kritického názoru druhých ľudí dôvodom, prečo sa naň nepýtame“. Spätná väzba však môže byť nástrojom, ktorý ti dokáže odhaliť, čo robíš správne a čo nesprávne a tým ťa posunúť vpred. Samozrejme je veľmi dôležité dokázať rozoznať konštruktívnu kritiku od neprajnosti negatívnych ľudí, ktorými sa nemôžeš nechať odradiť. Nie je to však ťažké a rozlišovať tieto pohľady sa naučíš veľmi rýchlo.

Zaujímaj sa o druhých

Súčasťou Corleyho výskumu bolo aj jedno pozoruhodné zistenie. Podľa neho až 80% bohatých ľudí venuje denne 5 minút telefonátom so svojimi známymi. Predmetom týchto hovorov je blahoželanie k narodeninám, blahoželanie k významnej životnej udalosti, alebo len pozdravenie a porozprávanie sa. Naopak, takýmto hovorom venuje denne 5 minút len 13% ľudí zo strednej vrstvy. Daj ľuďom najavo, že ti na nich záleží a oni ti to vrátia späť. Vráti sa ti to v podobe širokej sociálnej siete, ktorá ti môže pomôcť ako v osobnom, tak aj v pracovnom živote.

pexels-photo-196656

Zdroj: pexels.com

Začni so robiť „to-don’t“ listy

To-do listy si získali veľkú obľubu u všetkých vekových kategórií, bez ohľadu na to, či je človek študent, zamestnanec alebo podnikateľ. Skús však začať používať aj „to-don’t“ listy. Milionári z Corleyho výskumu ich používajú na dennej báze. Ide o spísanie si vecí, ktoré dnes nemôžeš spraviť. Môže to byť napr. zákaz pozerania TV, zákaz kúpy čohokoľvek mimo potravín, zákaz vybavovania telefonátov, kým nedokončíš určitú úlohu… Je to na tebe. Spísanie týchto zákazov by ťa malo priviesť k väčšej disciplíne. Získaš tiež lepší prehľad o tom, čo ťa o čas oberá najviac.

Presvedč sa, že si zaslúžiš byť bohatý

Mnoho ľudí si myslí, že byť bohatým je výsadou, ktorú majú len šťastlivci. Nie je to však pravda. Právo byť bohatý má každý, kto je ochotný vytvárať nejakú hodnotu pre ostatných. Môžeš to byť pokojne aj ty. Nastav preto svoju myseľ na rozmýšľanie „vo veľkom“.

Zdroj: businessinsider.com, zdroj titulnej fotografie: favim.com

Pridať komentár (0)