Pacient s rakovinou kúpil cez eBay pumpy na chemoterapiu o stovky eur lacnejšie a pomohol dokonca svojej nemocnici

  • Steve Brewer je 62-ročný muž, ktorý trpí rakovinou hrubého čreva už od roku 2014
  • V nemocnici si nemohli dovoliť nákup najmodernejších púmp na dávkovanie chemoterapie
  • Rozhodol sa preto skúsiť šťastie online a vďaka eBay pomohol nielen sebe, ale aj nemocnici
ebay pumpa
youtube.com
  • Steve Brewer je 62-ročný muž, ktorý trpí rakovinou hrubého čreva už od roku 2014
  • V nemocnici si nemohli dovoliť nákup najmodernejších púmp na dávkovanie chemoterapie
  • Rozhodol sa preto skúsiť šťastie online a vďaka eBay pomohol nielen sebe, ale aj nemocnici

Steve Brewer z Peterboroughu sa lieči na rakovinu už od roku 2014. Na liečbu získal 25 dávok chemoterapie, ktoré mali jeho ochorenie udržať pod kontrolou. Na dávkovanie chemoterapie chodil v tom čase do miestnej nemocnice. Práve v priebehu prvej návštevy nemocnice sa v družnom rozhovore so sestričkou dozvedel, že nemocnica technologicky zaostáva. Onkologické oddelenie malo v tom čase 26 stanovíšť, ale iba 10 moderných púmp. Na zvyšných 16 využívali v tom čase iba pumpy s jedným piestom, a preto celý úkon trval podstatne dlhší čas. Pri jednopiestových pumpách je to viac ako 4 hodiny.

Nemocnica chcela viacero najmodernejších trojpiestových púmp, ktoré by umožňovali omnoho rýchlejšie dávkovanie chemoterapie v priebehu 40 minút. Ako to však vo svete býva zvykom, neboli peniaze. Steve teda pri ležaní na nemocničnom lôžku rozmýšľal, ako by sa dalo nemocnici pomôcť a zlepšiť aj komfort jej pacientov. Ako jediná možnosť sa mu javil portál eBay.

Pumpy za babku

Tu si môžeš kúpiť mnoho vecí z druhej ruky a práve na tieto produkty sa Steve zameral. Staršie a funkčné lekárske prístroje len málokedy idú hneď na smetisko. Logicky sa niekde musia predávať. Pri ležaní na nemocničnej posteli si Steve svoj dlhý čas krátil surfovaním po internete na svojom mobilnom telefóne.

Navštívil teda anglickú verziu eBay a začal hľadať. Aké bolo jeho prekvapenie, keď o chvíľku našiel trojpiestovú pumpu v cene okolo 197 €. Predávala ju nemocnica, ktorá sa nachádza v Southamptone v Anglicku. Bežná cena takéhoto prístroja sa pritom pohybuje vo výške 3840 €. Po tomto objave sa rozhodol v hľadaní pokračovať. Jeho „honba za pokladmi“ sa skončila úspechom a našiel ďalších 6 kusov za ešte nižšiu cenu – po 116 €. Vďaka crowdfundingu sa mu podarilo vyzbierať 1016 €, ktoré chcel využiť na ich nákup.

Je však zakázané využívať použité lekárske prístroje z druhej ruky. Steve spolu s nemocnicou preto kontaktovali výrobcu, firmu Baxter, ktorá prístroje opätovne skontrolovala, uviedla do prevádzky a prenajala úplne zdarma. Vďaka tomu môžu slúžiť pacientom ďalších 5 rokov.

zdroj: dailymail.co.uk , peterboroughtoday.co.uk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech