Panasonic prináša prerastenú čelenku, ktorá raz a navždy vyrieši problémy otvorených kancelárskych priestorov

  • Otvorené kancelárie sú celospoločenským fenoménom.
  • Napriek nesporným výhodám majú aj mnoho nevýhod
  • Práve hluk a nedostatok pocitu súkromia v otvorenom priestore by mala vyriešiť novinka od spoločnosti Panasonic
panasonic
panasonic
  • Otvorené kancelárie sú celospoločenským fenoménom.
  • Napriek nesporným výhodám majú aj mnoho nevýhod
  • Práve hluk a nedostatok pocitu súkromia v otvorenom priestore by mala vyriešiť novinka od spoločnosti Panasonic

V dávnej minulosti pracovali naši predkovia na čerstvom vzduchu na poliach. V súčasnosti je situácia opačná, práce na čerstvom vzduchu je pomenej a prevláda obľúbená práca v uzavretých kancelárskych priestoroch, kde sa s kolegami častokrát nevieme dohodnúť na správnom nastavení klimatizácie.

Spoločnosti, v ktorých pracuje veľké množstvo pracovníkov si nemôžu dovoliť každému zabezpečiť oddelenú kanceláriu. Tie boli vyhradené iba pre šéfov. A tak sme sa dočkali takzvaných otvorených kancelárií, ktoré nájdeš takmer v každej väčšej spoločnosti.

Otvorená kancelária ako taká je dvojsečnou zbraňou. Na jednej strane tu nájdeš každého kolegu na ktorého „máš chuť“. Ak pracuješ marketingovej agentúre, možnosť okamžitého kontaktu je len plusom. Človek je však tvor nevyspytateľný, na jednej strane túži po spoločnosti druhých, ak to však prekročí určitú hranicu, začne túžiť po pokoji a samote.

Vyhovieť každému je teda v skutočnosti nemožné. Boli tu snahy o čiastočné uzatvorenie otvorených kancelárií za pomoci priečok, ktoré dodávali aspoň aký-taký pocit súkromia. Stále však tomu niečo chýbalo. V otvorenej kancelárii je totiž obrovský ruch a s tým nejaké tenké priečky nepomôžu. Vo výsledku sú teda otvorené kancelárie lepšie z pohľadu komunikácie medzi kolegami. Na druhej strane nám však poskytujú málo súkromia a sú extrémne rušivé. Pracovný výkon tak dosahuje iba priemernú úroveň.

Súkromná kancelária na dosah ruky

Problém s otvorenými kanceláriami sa rozhodla a raz a navždy vyriešiť spoločnosť Panasonic. Tá prináša prekvapivý produkt. Je ním akási čelenka, ktorú si dáš na hlavu. Je vybavená nastavovacím mechanizmom, prostredníctvom ktorého si určíš tebe vyhovujúci zorný uhol. Vďaka tomu sa cítiš ako keby si bol v uzavretom priestore.

Novinka ti, samozrejme, pomôže aj s ruchom okolia, ktorý po jej nasadení zmizne. O odfiltrovanie nepríjemných zvukov sa postarajú bezdrôtové sluchátka s aktívnym potlačením okolitého hluku. V súčasnosti je zariadenie vo forme prototypu. Panasonic však s plnou vážnosťou plánuje jeho sériovú výrobu. Aby si overili či je o tento produkt záujem, rozhodli sa spustiť crowdfundingovú kampaň. Prípadné uvedenie na trh zatiaľ nie je známe.

zdroj: czechcrunch.cz

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech