Pár spoločne zarábal 76 000 dolárov ročne, no v súčasnosti si prilepší o rovný milión. Ako to dokázal?

  • Shane a Jocelyn Sams boli obyčajným manželským párom, akých sú na svete milióny
  • Obaja pilne pracovali len preto, aby uživili seba a svoje deti.
  • Na rodinu im však nezostával takmer žiadny čas
  • Ich neutešenú životnú situáciu však zmenilo jedno jediné rozhodnutie
https_%2F%2Fblogs-images.forbes.com%2Flaurashin%2Ffiles%2F2016%2F03%2FMain-article-1200x675
Jocelyn Sams
  • Shane a Jocelyn Sams boli obyčajným manželským párom, akých sú na svete milióny
  • Obaja pilne pracovali len preto, aby uživili seba a svoje deti.
  • Na rodinu im však nezostával takmer žiadny čas
  • Ich neutešenú životnú situáciu však zmenilo jedno jediné rozhodnutie

O Amerike sa v minulosti zvyklo hovorievať ako o krajine neobmedzených možností. Skutočnosť je však taká, že väčšina obyvateľov žije úplne priemerným životom. Musia pracovať, aby sa vôbec uživili, a na plnohodnotný život mimo práce im tak nezostáva takmer žiaden čas. Presne takto žila aj manželská dvojica Shane a Jocelyn. Obaja pracovali v školstve a ich spoločný ročný zárobok predstavoval 76 000 dolárov. Každý tak zarobil 38 000 dolárov, čo nie je na americké pomery veľa.

Po tom, čo sa im narodila dcéra, Shane sa zamyslel nad tým, ako ich život riadia iní ľudia. „Verejnosť si myslí, že učitelia majú nejakú voľnosť. V skutočnosti však pracujú 12 –14 hodín denne a k tomu sú tu ešte rôzne porady naviac. Pripomína to, ako keby si sa zasekol v nejakom školskom rozvrhu,“ povedal dnes vysmiaty 38-ročný Shane.

Život im zmenil online Guru

Cesta z tohto kruhu obmedzení nie je jednoduchá a Shane priznáva, že ani len netušil, ako sa z neho dostať von. Chcel viac peňazí. Jedinú možnosť vša videl v povýšení na riaditeľa školy, ale šanca bola takmer nulová. Ak si človek niečo silno želá, život mu častokrát prihrá situácie, ktoré kompletne zmenia jeho smerovanie. V prípade Shana to bolo objavenie Pata Flynna online podnikateľa, ktorý ponúka návod, ako si vytvoriť vlastný biznis a nepracovať pre peniaze. Shane tak prešiel jeho kurzami a rozhodol sa spustiť prvý blog v roku 2012.

V tom čase dostal prvých 11 centov za kliknutie na reklamu. Väčšina ľudí by a rozhodla skončiť, avšak Shane skákal od radosti. Bol prekvapený z toho, že zarábať sa dá aj na internete. O rok neskôr im pristála na účte suma 13 000 dolárov. Následne sa všetko rozbehlo natoľko, že ďalší mesiac zarobili sumu 36 000 dolárov. To je množstvo peňazí, ktoré takmer predstavovalo ročný plat na pozícii učiteľa. Po tomto šoku si začali klásť otázku. Má vôbec zmysel pracovať v škole? Ak zarobíme za mesiac takmer ročný plat, čo by sa stalo, keby sme sa biznisu venovali naplno?!

Oddychovať sa zatiaľ nechystajú

Nebolo prekvapením, že sa rozhodli pre opustenie zamestnaneckej istoty a pustili sa do budovania online impéria. Jocelyn spočiatku váhala, páčila sa jej totiž istota pravidelnej výplaty. Nakoniec však zamestnanie obetovala aj ona. Dnes vlastnia tri webové stránky: ElementaryLibrarian.comUShistoryteachers.comFlippedLifestyle.com. Každá jedna predstavuje zdroj pasívneho príjmu. Prvé dve predstavujú online biznis, kde predávajú svoje produkty. Tá tretia je akousi akadémiou, kde učia ostatných ako vybudovať nefalšovaný stroj na peniaze.


A ľudia naozaj platia. Od roku 2013 do roku 2015 zarobili milión dolárov. V roku 2015 im na účte každý mesiac pribudlo v priemere 40 000 dolárov. Tento rok je to už 50 000 dolárov a ich zisky rastú takým tempom, že do konca roka prekonajú hranicu milióna dolárov. Obaja aj napriek rozbehnutému biznisu nepoľavujú a pracujú 10 hodín denne. Súkolesie je totiž potrebné sústavne mazať. Samozrejme, ako to v každom podnikaní chodí, aj tu sú slabšie mesiace, ale vždy sa to vráti do normálu.

Svoj život by však nikdy nemenili. Dnes môžu dopriať nielen sebe, ale aj svojim deťom. „Pred štyrmi rokmi som si ani nedokázala predstaviť, ako budú vyzerať naše životy dnes. Je to jednoducho šokujúce,“ povedala 36-ročná Jocelyn.

zdroj: forbes.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech