Párik opustil drahé veľkomesto a usadil sa na lodi. Svoj život si teraz nevie vynachváliť

  • Dlhoročný párik Misa Gidding-Chatfield a Mike Kraft sa pred desiatimi rokmi rozhodli pre spoločné bývanie
  • Byty v San Franciscu však nepatria k tým najlacnejším, a tak sa ocitli pred dôležitým rozhodnutím. Loď alebo byt?
  • Voľba padla na loď. Ako sa ukázalo po desiatich rokoch, toto rozhodnutie bolo správne
lode
Melia Robinson/Business Insider
  • Dlhoročný párik Misa Gidding-Chatfield a Mike Kraft sa pred desiatimi rokmi rozhodli pre spoločné bývanie
  • Byty v San Franciscu však nepatria k tým najlacnejším, a tak sa ocitli pred dôležitým rozhodnutím. Loď alebo byt?
  • Voľba padla na loď. Ako sa ukázalo po desiatich rokoch, toto rozhodnutie bolo správne

Keď sa ľudia ľúbia, príde čas na skúšku ohňom a tou je spoločné bývanie. Do tohto štádia sa dostalo duo v zložení Misa Gidding-Chatfield a Mike Kraft. Jedného pekného dňa si povedali, že je čas posunúť ich spoločný vzťah na vyššiu úroveň a začať spolu bývať pod jednou strechou. Práve preto sa rozhodli, že je čas rozhliadnuť sa po spoločnom hniezdočku lásky. Úsmev im však zamrzol pri pohľade na ceny nehnuteľností v San Franciscu. Práve vtedy sa objavila aj iná možnosť a tou bolo bývanie na lodi.

lode

Slovo dalo slovo a párik si zaobstaral svoju loď v prístave. Po desiatich rokoch si dvojica život na lodi nevie vynachváliť. „Vždy som chcel žiť na lodi,“ hovorí projektový manažér Mike. Misa dodáva: „Rodina myslela, že sme sa zbláznili.“ V tom čase totiž každý kupoval nehnuteľnosti.

Zaľúbená dvojica však zistila, že život na lodi by ich vyšiel lacnejšie ako prenájom alebo kúpa domu či bytu. Kým si vybrali svoju vysnívanú loď, prešli si viac ako 200 ponukami. Nakoniec sa rozhodli pre takmer 18 metrov dlhú rybársku loď, ktorá ich vyšla na 300 000 dolárov.

obývačka

Ako sa žije na lodi?

Pri ploche 83 metrov pohodlne postačuje pre dvoch ľudí a ich zachráneného psa Roxieho. Horšie je to s nábytkom. Toho je poskromnejšie a musí byť umiestnený tak, aby zostalo dostatok miesta. Po kúpe lode bolo potrebné vykonať poriadny kusisko práce. Prebehla výmena kobercov a obloženie stien novým drevom.

kuchyňa

Najviac plochy lode zaberie obývacia izba spojená s kuchyňou. Nesmie chýbať moderný LED televízor, ktorý sa dá spustiť priamo do skrinky na ktorej stojí. Kuchyňa je miniatúrna z dôvodu maximálnej úspory miesta.

spálňa

V podpalubí sa nachádzajú dve hosťovské spálne, ktoré ničím výnimočným neočaria. Toto sa však nedá hovoriť o hlavnej spálni, ktorá je zariadená naozaj skvostne. Na lodi nájdeš aj tri kúpeľne v prevedení mini. Toľko spální a kúpeľní bežne neuvidíš ani v luxusných bytoch.

kormidlo

V 800 litrovej odsoľovacej nádrži sa nachádza dostatok vody pre umývadlá a sprchy. Jediným rozdielom oproti domu je to, že nádrž na odpady je potrebné čistiť každý mesiac. Výhodou života na lodi je, že sa nachádzaš na čerstvom vzduchu, môžeš si kedykoľvek sadnúť na palubu, opaľovať sa na slnku a kochať sa pohľadom na plávajúce lode. Komunita je tu taktiež vynikajúca a ľudia si navzájom pomáhajú. Najväčším dobrodružstvom je však samotná plavba.

Bývanie na lodi však nie je zadarmo. Párik v súčasnosti spláca hypotéku na samotnú loď. Okrem toho je potrebné pravidelne meniť olej a zaplatiť každé 3 mesiace potápačovi, ktorý vyčistí spodnú časť lode, aby sa zamedzilo hrdzaveniu. Upratovanie je kapitola sama o sebe. Život na lodi nie je pre každého, táto dvojica to však berie ako pobyt na dovolenke a na normálny život medzi štyrmi stenami v rušnom centre veľkomesta nechce ani len pomyslieť.

zdroj: businessinsider.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech