PLATFORM 10 je nové smerovanie kryptomenových portfólií od CRYPTON DIGITAL,SE

cd wexo1

Bitcoin prekonal vlastné maximá. Okrem neho dnes už existuje ďalších viac ako 8 000 kryptomien. V čase, keď kryptomenový trh rekordne posilňuje, prináša nové projekty a smerovania, získava aj nových investorov a CRYPTON DIGITAL prichádza s dvomi novými portfóliami, ktoré prezentuje pod spoločným názvom PLATFORM 10.

Charakter nových kryptomenových portfólií od CRYPTON DIGITAL, SE vystihuje ich pomenovanie: 10 Progressive do TOP 100 a 10 Aggresive do TOP 1000.

Už mená napovedajú, pre aký druh záujemcov môže byť každé z kryptomenových portfólií určené. Slovenská spoločnosť CRYPTON DIGITAL, SE, ktorá v tomto roku spustila aj vlastnú kryptomenovú platformu WEXO, do nových portfólií zaradila mladé projekty s veľkým potenciálom, ale siahla aj po starších projektoch, ktoré v poslednej dobe priniesli významné novinky.

Platform 10 Progressive do TOP 100

Portfólio Platform 10 Progressive obsahuje desať kryptoprojektov vybraných špecializovaným tímom CRYPTON DIGITAL,SE.

Všetky z týchto kryptoprojektov sa nachádzajú v TOP 100 podľa trhovej kapitalizácie. ,,V tejto skupine sú projekty, ktoré majú stabilný tím a všetky predpoklady k úspechu, ale ešte plnohodnotne neukázali svoju dôležitosť na trhu. Ich chvíľa sa ešte iba očakáva a to je šanca pre našich klientov,” vysvetlil skladbu portfólia predseda predstavenstva CRYPTON DIGITAL, SE Milan Božik.

V portfóliu 10 Progressive do TOP 100 sa nachádza aj kryptomena Zcash, ktorá sa prezentuje ako kryptomena ponúkajúca bezpečnosť a finančné súkromie. Okrem iných významných partnerov má podporu aj od americkej investičnej banky JPMorgan Chase & Co.

CRYPTON DIGITAL 10 Aggresive do TOP 1000

Do portfólia Platform 10 Aggresive vybral špecializovaný tím iba desať najzaujímavejších kryptoprojektov z TOP 1000 podľa trhovej kapitalizácie. 

„Do „agresívnej” desiatky sa dostali aj mladé kryptoprojekty s veľkým potenciálom. Na vyváženie sme do portfólia vtesnali aj osvedčené projekty s kľúčovými funkcionalitami,“ doplnil Milan Božik z CRYPTON DIGITAL, SE.  

Svoje miesto si v tomto portfóliu našla kryptomenu LBRY Credits, ktorá sa pýši vlastným prehliadačom na prehrávanie videí a miliónovou knižnicou titulov od hollywoodskych štúdií. 

Prečo si kúpiť kryptomenové portfólio? 

Podobne, ako pri bežnom investovaní, aj nákup kryptomien so sebou môže niesť obdobné riziká. Spoločnosť CRYPTON DIGITAL, SE venuje značný čas analýze trhu a precíznemu výberu projektov s potenciálom. Nákupom portfólia rozkladá klient svoj vklad do desiatich vybraných projektov naraz. Prípadné straty spôsobené neúspechom niektorého z projektov má vykryť zvyšok portfólia. „Keď by sme to porovnali s vložením celého vkladu do jednej vybranej kryptomeny alebo iného projektu, takáto záchranná brzda tam nie je,” doplnil Peter Mariš, spoluzakladateľ CRYPTON DIGITAL, SE.

CRYPTON DIGITAL, SE je slovenská spoločnosť, ktorá začala s poskytovaním kryptomenových služieb v roku 2017. Od tej doby stihla otvoriť pre svojich klientov pobočky v Nitre, Košiciach a Prahe. Agresívnym a konzervatívnym portfóliom kryptomenových projektov tak spoločnosť dopĺňa doteraz úspešné produkty TOP 10 a ALT 10. V oboch ide o výber najatraktívnejších kryptomenových portfólií. Rozdiel je v tom, že zatiaľ čo portfólio TOP 10 zahŕňa bitcoin, portfólio ALT 10, ako alternatívne, je bez bitcoinu.

„Niektorí z našich klientov zaznamenali v tomto roku aj niekoľkonásobné zhodnotenie svojich vkladov pomocou portfólií TOP 10 a ALT 10. Veríme, že portfóliá Progressive a Aggresive majú na to, aby tieto rekordy prekonali,” načrtol očakávania od nových portfólií Peter Mariš z CRYPTON DIGITAL, SE. 

zdroj: CRYPTON DIGITAL – Peter Mariš a Milan Božik, zakladatelia CRYPTON DIGITAL, SE (zľava)

Zakladateľov CRYPTON DIGITAL, SE sme sa opýtali, ako vnímajú odporúčania niektorých analytikov, ktorí odrádzajú bežných ľudí od investovania do kryptomien. Čo na to hovoríte?

Milan Božik:

Rozumiem, že kryptomeny nie sú práve pohodlné pre mnohé spoločnosti, investorov, ale aj odborníkov. Trh s kryptoaktívami je naozaj mladý a neinovatívna časť populácie nevie, čo od nich čakať, preto odrádza klientov od investovania a šíri negatívnu emóciu.

Samozrejme, rovnako ako iné spôsoby investovania, aj nákup kryptomien má svoje riziká. Je to súčasťou toho a asi vždy bude. Neviem si ale predstaviť, z čoho sa dá dnes profitovať efektívnejšie, ako z inovácií. 

Všetci poznáme rozprávkové príbehy spoločností ako Apple, Amazon, Facebook a ďalších. Tie príbehy sú skutočné. A ľudia, ktorí podporili myšlienku týchto spoločností na začiatku, sú tí, o ktorých dnes čítame ako o veľmi bohatých investoroch. 

Peter Mariš:

Ak by ľudia na Slovensku boli viac otvorení príležitostiam, tak za 20 rokov by sme vybudovali nové Švajčiarsko. Bohužiaľ, zatiaľ to tak nie je a Slováci sú stále skôr konzervatívny národ. V Česku evidujeme modernejšie zmýšľanie ľudí s finančným potenciálom pre investíciu.  

Sú kryptomeny naozaj pre každého, ako prezentuje vaša spoločnosť? 

Milan Božík:

A prečo nie? Neexistuje jeden dôvod, prečo by nemohol vlastniť kryptomeny ktokoľvek z nás. Či už ako investíciu, alebo prostriedok na platenie. Obrazne povedané, kto naskočí na loď skôr, ten bude mať istejšie a možno aj výhodnejšie miesto. O tom, že autá môžu jazdiť na vodík alebo elektrinu, sme počúvali a čítali už roky dozadu. Realitou sa to stalo až v momente, keď na to bola spoločnosť pripravená, a dnes všetci počítajú s tým, že o pár rokov sa budú pozerať po svojom prvom aute na alternatívny pohon. Takisto vnímam i bitcoin a ďalšie technologické kryptoaktíva, ktoré nás ešte len čakajú. Niektoré technológie si musia počkať a budú uvedené a aplikované na trh až vo vhodnej chvíli. Povedzme, keď budú mať pochopenie aj u „kryptoateistov”. 

Peter Mariš:

V tom čase, keď sa kryptomeny stretnú s pochopením celej spoločnosti, budú už naši vývojári, a vôbec vývojári z celého sveta, pracovať na niečom novom, čo môže opäť vyvolávať nové otázky. Ale tak je to s produktmi a službami budúcnosti. Na začiatku sa stretnú s pochopením iba časti populácie. Podobne, ako je to s umením. Niektoré diela neboli pochopené dodnes a majú vysokú hodnotu. 

Aký je váš predpoklad, kam bude smerovať bitcoin počas nasledujúceho rastu?

Milan Božik:

Osobne sa venujem technickej a fundamentálnej analýze od septembra 2017, a preto viem, že predpokladať presnú najvyššiu hodnotu bitcoinu je veľmi zložité.  Záleží to od veľa faktorov, hlavne tých fundamentálnych. Technologicky je bitcoin pripravený a jeho budúca najvyššia hodnota sa zastaví v rozmedzí 250 000 až 300 000 amerických dolárov. Tu predpokladám začiatok stagnácie a tam sa rozhodne, ako budeme pokračovať.

Peter Mariš:

Snažiť sa predpovedať presnú hodnotu bitcoinu v nejakom krátkodobom horizonte nemá veľký význam. Tí, ktorí veria svojej investícii do bitcoinu, ho nepredajú a aktuálny stav, kedy vidíme, že bitcoin výrazne rastie, ich utvrdzuje v tom, že robia správne. Bitcoin preto nemá prečo výrazne alebo dlhodobo klesať. A nakoľko CRYPTON DIGITAL odporúča kryptomeny ako dlhodobú investíciu, z tohto pohľadu nie je dôvod pochybovať o tom, že čas našim klientom prinesie nárast hodnoty ich vkladu. 

CRYPTON DIGITAL, SE poskytuje kryptomenové služby. Je tiež autorom a vývojárom projektu WEXO. Produktovo služby aktuálne zastrešuje česká partnerská spoločnosť UPDN ONE, s.r.o. s bohatými skúsenosťami na finančnom trhu. CRYPTON DIGITAL, SE financuje projekt z vlastných zdrojov, ponúka však aj možnosť stať sa podielnikom projektu WEXO a profitovať tak zo zisku tohto inovatívneho projektu.

 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech