Poisťovňa sa pozrela na to, v ktorých značkách spôsobujú vodiči najviac dopravných priestupkov a nehôd

  • Vedel si, že majitelia jednej z najbezpečnejších značiek automobilov spôsobujú najviac dopravných nehôd?
  • Čím viac pocitu bezpečia, tým viac človek riskuje
eric-saunders-662582-unsplash
Unsplash
  • Vedel si, že majitelia jednej z najbezpečnejších značiek automobilov spôsobujú najviac dopravných nehôd?
  • Čím viac pocitu bezpečia, tým viac človek riskuje

Pravdepodobne každý jeden z nás už niekedy prekročil povolenú rýchlosť. Ak v tom čase nebola nablízku polícia, prebehlo to pomerne jednoducho. Nikto nič nevidel, nikto nič nepočul. Ak si mal menej šťastia, musel si načrieť do peňaženky. Na ospravedlnenie slúži to, že človek nie je dokonalý tvor a robí množstvo chýb. Je však rozdiel, ak patríš k strednej triede a vlastníš priemerný automobil a je iné ak vlastníš výkonnejší automobil, ktorý ťa priam nabáda k porušovaniu dopravných predpisov.

Čím výkonnejší automobil vlastníš, tým vyššia je šanca, že zaplatíš pokutu alebo prídeš o vodičský preukaz. Toto tvrdenie podporila svojím prieskumom aj nemecká poisťovňa Check24. Jej pracovníci sa totiž pozreli na desiatky tisíc záznamov o dopravných nehodách a priestupkoch. Na základe týchto údajov vytvorila rebríček značiek áut, v ktorých vodiči najviac porušujú dopravné predpisy.

Zistenia vôbec neprekvapili, majitelia rýchlejších a výkonnejších automobilov, ktoré sú vybavené mnohými bezpečnostnými vychytávkami sa pravdepodobne cítia omnoho bezpečnejšie a majú teda pocit, že si môžu dovoliť viac.

Poďme sa teda pozrieť na samotné výsledky. Rebríček je rozdelený na dve časti. Prvá časť sa zameriava na pokuty a tá druhá na nehody. Najviac pokút dostávajú vodiči, ktorí sedia za volantom Porsche. Druhé miesto obsadila značka Jaguar a tretia priečka patrí Volvu, ktoré zároveň patrí medzi najbezpečnejšie automobily na svete. Ešte zaujímavejšia je však druhá časť prieskumu, ktorá sa týka nehôd. Tu sa Porsche umiestnilo až na 36. mieste. Na prvom mieste rebríčka s prehľadom kraľuje Volvo nasledované Lanciou. Prvú „trojku“ s rovnakým výsledkom ako Lancia uzatvára Subaru.

Značky, ktorých vodiči spôsobujú najviac dopravných priestupkov

Poradie Značka automobilu Priemer
1. Porsche 10,0%
2. Jaguar 8,9%
3. Volvo 7,9%
4. BMW 7,6%
5. Audi 7,5%
5. Subaru 7,5%
7. Land Rover 7,4%
8. Lexus 7,0%
9. Chrysler 6,9%
9. Jeep 6,9%
11. Seat 6,8%

Značky, ktorých vodiči spôsobujú najviac dopravných nehôd

Poradie Značka automobilu Priemer
1. Volvo 6,6%
2. Lancia 6,5%
2. Subaru 6,5%
4. Dacia 6,3%
4. Jeep 6,3%
6. Honda 6,1%
6. Toyota 6,1%
8. Lexus 5,8%
8. Mitsubishi 5,8%
8. Seat 5,8%

zdroj: e-flotila.cz

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK