Polárna žiara priamo uprostred treskúcich mrazov. Tieto domčeky ti prinesú neopakovateľný zážitok

  • Turisti sa stávajú čoraz náročnejšími. Vyžadujú nadštandard a pohodlie nech sú kdekoľvek
  • Práve preto vznikli prenosné domčeky na sánkach, v ktorých ti už nikdy nebude zima
domčeky
Kilpissafarit
  • Turisti sa stávajú čoraz náročnejšími. Vyžadujú nadštandard a pohodlie nech sú kdekoľvek
  • Práve preto vznikli prenosné domčeky na sánkach, v ktorých ti už nikdy nebude zima

Ak máš rád nočné výhľady na tisícky hviezd, vieš, že najideálnejšie podmienky na sledovanie podobných úkazov sú ďaleko od civilizácie s minimom svetelného smogu. Najlepšie sa pozoruje, keď je treskúca zima pretože vtedy ti výsledný obraz nekazí vlnenie vzduchu, ktoré je typické pre letné mesiace, keď sa naša Zem nahreje.

Celý tento nápad zrealizovali šikovní ľudia zo spoločnosti Off the Map Travel, ktorí ponúkajú netypické zážitky. Najnovším ťahákom je trojica malých domčekov, v ktorých ťa privezú na odľahlé miesto. Môžeš tak stráviť noc v treskúcej zime pričom sa zo svojej pohodlnej postele pozeráš na hviezdy cez presklenú strechu. Hotová idylka na romantický večer vo dvojici a možno sa objaví aj nefalšovaná polárna žiara. Nielen samotné domčeky, ale práve polárne žiary sú hlavným ťahákom, ktoré ponúkajú chlapci z Off the Map Travel.

Opustený a v treskúcom mraze

Ako takýto výlet vyzerá? Na začiatku obdobia, keď sa vo veľkom objavujú polárne žiary sú všetky tri pojazdné chalúpky prevezené na miesta, ktoré sú známe častým výskytom týchto fantastických úkazov. Po tom, čo je všetko na mieste sa privezú samotní záujemcovia. Sprievodca im následne s radosťou ukáže okolie, aby sa náhodou nestratili pri prieskume a dokonca im pripraví lahodnú večeru. Následne ich nechá napospas osudu až do rána bieleho.

Hostia sa tak ocitnú uprostred ničoho. Najbližšie mesto je vzdialené 6 kilometrov a všade navôkol je biela snehová pokrývka. Ale toho sa netreba báť. Malé domčeky totiž ukrývajú všetko potrebné pre luxusnú noc v teple. Je tu posteľ, plnohodnotná kuchynská výbava, stôl, toaleta a plynový ohrievač. „Majú najlepšie podmienky na pozorovanie nočnej oblohy, majú fantastickú arktickú divočinu, majú lyže a sane, ak chcú ísť kúsok ďalej a preskúmať okolie,“ povedal reprezentant Off the Map Mark Hayward.

Chalúpky sa nachádzajú pri dedinke Kilpisjärvi v severnom Fínsku, kde nájdeš mnoho tundier a fantastickú divočinu. Domčeky majú šírku 2,43 metra, dĺžku 4,4 metra a výšku 1,98 metra. Cena za tri noci sa pohybuje vo výške 1824 €.

zdroj: cnn.com , offthemap.travel

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech