Polícia dokáže získať všetky dáta zo smartfónu v priebehu pár minút. Nezabráni tomu žiadne šifrovanie

  • O tom, že na svete existujú mnohé zaujímavé technológie, o ktorých verejnosť nemá ani len tušenia, netreba pochybovať
  • Príkladom je anglická polícia, ktorá má k dispozícii zariadenia schopné stiahnuť z tvojho mobilu všetky dáta úplne bez problémov
polícia
flickr.com/youtube
  • O tom, že na svete existujú mnohé zaujímavé technológie, o ktorých verejnosť nemá ani len tušenia, netreba pochybovať
  • Príkladom je anglická polícia, ktorá má k dispozícii zariadenia schopné stiahnuť z tvojho mobilu všetky dáta úplne bez problémov

Ak si sledoval Jamesa Bonda, tak vieš, ze tento tajný agent mal k dispozícii mnohé výdobytky modernej techniky, o ktorých však široká verejnosť nemala ani len poňatia. Bez nich by bol totiž špičkový špión len radovým smrteľníkom. O tom, že na svete môžu existovať rôzne tajné vecičky, ktoré umožňujú svojim vlastníkom získať určité výhody, sa vedú na internete dlhé diskusie.

Informácie, ktoré sa nás snažia presvedčiť o tom, že vláda vlastní lietajúce taniere a že na zemi žijú mimozemšťania, sú už trošku pritiahnuté za vlasy. Ale zasa človek nikdy nevie, čo sa deje za oponou. Mnohokrát sa diskutovalo aj o tom, že je možné „nabúrať“ sa takmer do akéhokoľvek zariadenia vrátane mobilných telefónov. Toto je reálnejšia možnosť, a dokonca sa aj potvrdila. Anglická polícia totiž poodhalila závoj tajomstva a prezradila, že získať údaje z mobilného telefónu vlastne nie je nič náročné.

Zázračné zariadenie odhalí takmer všetko

Podľa slov polície sa tajomné zariadenie pripomínajúce nezničiteľný tablet dokáže dostať aj k vymazaným údajom. Nič tak neostane skryté. Túto supermodernú technológiu v súčasnosti využíva 26 policajných tímov v rámci Anglicka a Walesu. O tom, že polícia vlastní takéto zariadenia, sa doteraz vôbec nevedelo. Zatiaľ neexistujú žiadne zákony na ochranu ľudí, ktorých súkromné informácie by mohli byť určitým spôsobom zneužité.

Polícia sa môže rozhodnúť získať tieto dáta v prípade, keď je vážne podozrenie zo spáchania trestných činov. Vďaka týmto možnostiam sa totiž môže zabrániť ďalším problémom. Do mobilu si dnes totiž ukladáme mnoho vecí a je to náš hlavný komunikačný nástroj. Zázračné zariadenie dokáže získať takmer všetko, čo v mobile máš. Je tu možnosť získania dát o pohybe osoby a takisto je možné jednoducho stiahnuť aj vymazané obrázky či dokonca zmazané poslané alebo prijaté správy, emaily a históriu vyhľadávania na internete.

Zariadenie si poradí aj so šifrovanými správami v komunikačných aplikáciách. O tom, či je potrebné tieto informácie získať, sa rozhoduje podľa druhu prípadu, ktorý polícia rieši. Technológia sa momentálne testuje aj v Škótsku. V súčasnosti je možné túto formu získania údajov použiť len v určitých prípadoch, ale v grófstvach Derbyshire a Wiltshire môže polícia túto metódu použiť dokonca bez vedomia podozrivého. Aj napriek strachu zo zneužitia súkromných informácií je táto technika veľkým pomocníkom a dokáže zabrániť mnohým zločinom.

zdroj: dailymail.co.uk , bbc.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech