Pomôžme mladému Slovákovi dostať sa na Yale!

  • Matúš Kopunec je 17-ročný Slovák, ktorého prijali na letnú školu na Yale University, jednej z najprestížnejších svetových univerzít.
Screen Shot 2016-05-02 at 07.15.38
  • Matúš Kopunec je 17-ročný Slovák, ktorého prijali na letnú školu na Yale University, jednej z najprestížnejších svetových univerzít.

Yale Young Global Scholars je prestížny program pre mladých ľudí, zameraný na technológie, inovácie a podnikanie. Žiaľ, ako to už život občas zariadi, veci sa môžu skomplikovať. Hoci škola ponúka Matúšovi štipendium, ktoré mu pokryje viac ako tretinu nákladov, Matúš nemá dosť peňazí na to, aby sa mohol programu zúčastniť.

Preto na platforme Gofundme slušne žiada o podporu v hodnote 3000 dolárov, ktorá mu pomôže splniť celoživotný sen. Za 8 dní Matúšovi prispelo 10 ľudí a vyzbieral celkovo 225 dolárov. 

BL0048

foto: yale.edu

Ľudí ako Matúš je treba podporovať – práve od takých ako on môžeme v budúcnosti  očakávať najväčší prínos pre našu krajinu. Ak môže niečo Slovensko posunúť vpred, tak sú to ľudia, ktorí získajú obrovské skúsenosti v zahraničí a následne prídu s mnohými riešeniami späť domov, na Slovensko.

Čo je Matúšovým cieľom do budúcnosti? V komentároch ku kampani prezradil, že ho zaujíma problematika plastových fliaš – resp. ich dopad na životné prostredie. A tiež to, že sa chce časom vrátiť na Slovensko a pomôcť našej krajine.

 

Ak chceš podporiť ambiciózneho a perspektívneho študenta, môžeš tak urobiť na tomto odkaze!

titulná foto: gofundme.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech