Ponorka Pabla Escobara môže skrývať kľúč k jeho zmiznutému bohatstvu

  • Pablo Escobar nebol žiaden anjelik, ale kráľ všetkých kráľov v oblasti drogového biznisu.
  • Jeho sila a moc naháňala strach všetkým konkurentom i vláde.
  • Ani to ho však nedokázalo ochrániť pred tragickým koncom.
  • Svoje obrovské bohatstvo však stihol ukryť ešte pred svojou smrťou.
4880137a00000578-0-image-a-3_1516717600682
Discovery UK
  • Pablo Escobar nebol žiaden anjelik, ale kráľ všetkých kráľov v oblasti drogového biznisu.
  • Jeho sila a moc naháňala strach všetkým konkurentom i vláde.
  • Ani to ho však nedokázalo ochrániť pred tragickým koncom.
  • Svoje obrovské bohatstvo však stihol ukryť ešte pred svojou smrťou.

Pablo Escobar bol známy svojími tvrdými praktikami. Navonok pôsobil ako priateľský sympaťák s fúzikom, no v skutočnosti mal na svedomí stovky obetí. Špinavú prácu za neho vykonávali prevažne jeho nájomní zabijaci. Niekoľkých vrážd sa však zúčastnil aj ako aktér. Jeho život bola chôdza po tenkom ľade, ktorý sa mohol kedykoľvek prepadnúť. Kvôli jeho konfliktom s kolumbijskou vládou sa to stalo pomerne skoro a Pablo sa odobral na druhý svet po prestrelke so špeciálnymi jednotkami v pomerne mladom veku 44 rokov.

Jeho obrovské bohatstvo vo výške 57 miliárd eur sa pred jeho smrťou ako keby pod zem prepadlo. V najlepších časoch jeho „hviezdnej obchodnej kariéry“ dokázal zarobiť za jeden týždeň 366 miliónov eur. Vďaka jeho pripravenosti na všetky alternatívy je takmer isté, že nenechával nič na náhodu, keď cítil, že sa slučka okolo jeho krku začína pomaly, ale isto sťahovať.

Tajomstvo k svojmu bohatstvu si tak vzal do hrobu. Kľúč k nemu sa môže skrývať kdekoľvek, napríklad aj v jednej z jeho množstva pašeráckych ponoriek, ktoré boli používané na tajný prevoz masívneho množstva drog od pobrežia Kolumbie na ostrov Portoriko, odkiaľ pokračovali do Ameriky. Predpokladá sa, že 80 % z celkového množstva kokaínu putujúceho do USA bolo práve od Pabla.

Pátranie po stratenej ponorke začalo

Bývalí agenti CIA tvrdia, že sú na stope jednej z ponoriek, ktoré Pablo používal na utajené pašovanie kokaínu. Miesto, na ktorom hľadajú, sa nachádza niekde pri pobreží Kolumbie. Na tejto udalosti sa zúčastnil aj štáb televízneho kanálu Discovery Channel, ktorý ešte koncom roka zverejnil výpravné video z chystaného dokumentu o pátraní po Escobarovom poklade.

Z krátkeho videa sa dozvieme dôležité informácie od domorodých obyvateľov, ktorí v minulosti pracovali ako nakladači kokaínu do ponoriek. Zoznámime sa s priebehom bleskových nočných pašeráckych operácií. Ponorky dokázali prepraviť na jedno naplnenie až 2 000 kilogramov kokaínu. Pri ostrove Portoriko na tieto ponorky čakali ďalší pašeráci na výkonných člnoch, ktorí drogy vyzdvihli a previezli do Miami.

Podľa informácií domorodcov môže nejaká ponorka ležať potopená na morskom dne. Pri potápaní sa im zatiaľ podarilo nájsť niečo ako železnú skrinku. Ako však vysvitlo, bola to pravdepodobne batéria z lode. Ale pátrači sa nevzdávajú a veria, že ponorku predsa len nájdu na inom mieste v predpokladanej zóne označenej domorodcami.

zdroj: dailymail.co.uk , thesun.co.uk , youtube.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech