Popularita mena Mohammed rastie v Nemecku raketovým tempom

  • Meno Mohammed naberá na popularite v celej Európe.
  • Kedysi sa vyskytovalo veľmi vzácne, no doba sa mení a dnes je to jedno z najpopulárnejších mien v Nemecku.
mohammed
pixabay.com
  • Meno Mohammed naberá na popularite v celej Európe.
  • Kedysi sa vyskytovalo veľmi vzácne, no doba sa mení a dnes je to jedno z najpopulárnejších mien v Nemecku.

Moslimské meno Mohammed zažíva obrovský boom v krajinách celej Európy. Aj napriek tomu, že je to iba obyčajné meno, určite si ho mnohí Európania spájajú práve s islamom a teroristami. Prieskum nemeckej jazykovej spoločnosti Gesellschaft für Deutsche Sprache, ktorá je považovaná za za špičku vo svojom obore, vyniesol na svetlo sveta zaujímavé skutočnosti. Popularita mena v Nemecku narastá raketovým tempom.

dieťa

Z 97 miesta rebríčka sa prebojovalo až na 26 pozíciu. Je pravdepodobné, že rast popularity bude ešte pokračovať. Celý prieskum prebehol v roku 2016, takže výsledky za minulý rok môžu byť ešte prekvapivejšie. Meno môže byť dokonca v skutočnosti populárnejšie než ukazuje prieskum. Zozbierané údaje totiž nepočítajú s inými tvarmi, pod ktorými sa môže toto meno vyskytovať.

Napríklad Mohamed, Mohamad alebo Mehmet. Celkovo má až 14 tvarov. Podobný prieskum zahŕňajúci všetky tvary mena Mohamed v Rakúsku zrealizoval denník Kronen Zeitung. Zistené údaje poriadne prekvapili. Podľa výsledkov má meno bronzovú pozíciu v obľúbenosti. Tu poskočilo z piateho miesta.

Situácia v Anglicku je veľmi podobná. V Londýne je už piatym rokom najpopulárnejším menom pre novonarodených chlapcov. Ak by sme vzali do úvahy všetky tvary tohto mena, tak by bolo najpopulárnejšie nielen v Londýne, ale v celom Anglicku.


Na čo poukazuje tento nárast? Na zmeny v zložení obyvateľstva. Posledné roky do vyspelých európskych krajín masívne prúdili davy migrantov. Sťahovanie národov vzbudilo nevôľu obyvateľov z mnohých krajín Európy. V tom čase bola totiž na výslní teroristická organizácia ISIS, ktorá mohla jednoducho prepašovať svojich bojovníkov na územia týchto krajín. To sa čiastočne potvrdilo. Útoky vo veľkých mestách vzbudili ešte väčší strach.

Dnes je však situácia kľudnejšia. Migranti si v nových domovoch postupne začali budovať vlastné rodiny. V krajinách, z ktorých pochádzajú, je meno Mohammed priam posvätné, a preto nie je vôbec prekvapivé, že hrdí otcovia chcú, aby ich potomkovia nosili meno po známom prorokovi. Ako migrácia do budúcna ovplyvní zloženie obyvateľov, nie je jasné. Či sa rast popularity tohto mena zastaví, ukáže až čas.

zdroj: breitbart.com , dailymail.co.uk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech